jamejamonline
ورزشی ورزش های توپی کد خبر: ۹۰۳۷۹۱ ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵  |  ۰۷:۲۱

مشجری: واکنش‌ها به حمزه غیرمنطقی است

حق زرینی بود انتخاب شود

هر چند از المپیک سئول، بحث آنالیز در والیبال کنار مربی کره‌ای جدی شد، اما در کشور ما وقتی پارک کی‌وون آمد، حضور پائولوی ایتالیایی جامعه والیبال ایران را با ماهیت وارزش آنالیز آگاه کرد.

حق زرینی بود انتخاب شود

پائولو در کشورهایی مثل آلمان و آمریکا سابقه کاربا تیم‌های ملی داشت و مردی کارکشته بود که در زمان گائیج وولاسکو هم به ایران فراخوانده شد. از آن زمان چند نفر از ایرانیان که کارت مربیگری بین‌المللی داشتند به حرفه آنالیزوری روی آوردند. علیرضا معمری و ابراهیم آبارشی از جمله این مربیان بودند؛ اما از بین نسل جوان نوید مشجری، آنالیزور مشهدی آن‌قدر خوب و بدون حاشیه کار کرد که با وجود جوانی، مورد وثوق ولاسکو و کواچ و اینک لوزانو قرارگرفت.

مشجری به عنوان تنها آنالیزور وطنی کادر تیم ملی را در سفر به فرانسه همراهی می‌کند. مشجری، بزرگ‌ترین شانس زندگی‌اش را حضور در کنار ولاسکو، سرمربی پیشین تیم ملی می‌داند و می‌گوید: از ولاسکو بحث تحلیل را آموختم و آقای سی‌چلو که استاد این کاراست در زمینه کار با نرم‌افزار دربخش تحلیل داده‌ها خیلی به من کمک کرد. خودم هم تحصیلکرده رشته کامپیوتر هستم. آنالیزور تیم ملی درباره میزان آمادگی تیم ملی می‌گوید: تیم ملی از نظر آمادگی به استانداردهای لازم رسیده است و از نظر تکنیکی و تاکتیکی در شرایط خیلی خوبی قرار دارد. ذهنیت همه بچه‌ها مثبت و سرشار از انرژی و فعل خواستن است. مشجری درباره داده‌های آماری حمزه زرینی که سبب انتخاب او شد و واکنش‌هایی هم به همراه داشت، توضیح می‌دهد: این نظر سرمربی تیم ملی است، اما حمزه در همه زمینه‌ها عالی بوده و حتی می‌توانست نفر دوم قدرتی‌زن‌ها باشد. مطمئن باشید کادر فنی با حسن‌نیت عمل می‌کند و برخی واکنش‌ها غیرمنطقی است، زیرا در اردوی تیم ملی تمامی کارهای بازیکنان به‌طور دقیق محاسبه می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
یادداشت بیشتر
اسطوره نشد، اسطوره نیست

اسطوره نشد، اسطوره نیست

یکی از جذاب ترین فوتبالیست های تاریخ 45 ساله شد، فوتبالیستی که در دوران اوج خود حتی از فوق ستاره های گران قیمت دنیای فوتبال بیشتر محبوبیت داشت. امروز بکام در 45 سالگی هنوز محبوب است، محبوب و البته جذاب.

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

همه جنجال ها از ایتالیا می آید

9 ماه پیش بود که پیش از اینکه روح استقلالی ها خبر هم داشته باشد روزنامه «گازتا دلواسپور» ایتالیا اقدام به چاپ سلسله اخباری در رابطه با استراماچونی سرمربی استقلال کرد و مدعی شد که او به زودی از جمع آبی پوشان تهرانی جدا می شود.

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

شنای دلالیسم در دیگ جوشان کرونا

دیگر حسابش از دستمان در رفته که ویروس کرونا چند روز است کشور ما که نه تمام دنیا را درگیر خودش کرده است. اما این همه گیری کرونا آنقدر طول کشیده که حوصله بعضی ها بدجوری سر رفته است از جمله دلال های محترم و ریز و درشتی که جزئی جدایی ناپذیر از فوتبال ایران محسوب می شوند.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر بیشتر