jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۶۷۰۲   ۳۰ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

مرد جوان که به خاطر طلب 600 هزار تومانی، دوستش را کشته و به بهانه گروگانگیری از خانواده‌اش اخاذی کرده بود، بزودی پای میز محاکمه می‌نشیند.

به گزارش جام‌جم، 16 بهمن سال 93 زنی با مراجعه به شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران با طرح شکایتی گفت: من تبعه افغانستان هستم. شخصی ناشناس از طریق شماره تلفن همراه خواهرزاده‌ام به نام علیرضا 25 ساله با پسرم تماس گرفت و مدعی شد علیرضا نزد اوست و از آنجا که 600 هزار تومان از علیرضا طلبکار است، برای آزادی‌اش باید این مبلغ را به حساب او واریز کنیم. ما هم این مبلغ را واریز کردیم اما هیچ خبری از علیرضا نشد.

پس از این شکایت، کارآگاهان پلیس آگاهی تحقیق در این زمینه را آغاز کردند و در بررسی‌های اولیه متوجه شدند علیرضا به عنوان کارگر ساختمانی در منطقه تجریش کار می‌کرد و از چندی قبل با یکی از دوستانش به نام شکرالله اختلاف حساب داشت.

همزمان با شروع تحقیقات، مشخص شد شکرالله پس از تسویه حساب با صاحبکارش، آنجا را ترک کرده است. در ادامه تحقیقات کارآگاهان دریافتند، همزمان با ناپدید شدن علیرضا، جسد مرد جوانی داخل یک فرغون در منطقه ولنجک کشف شده که به جوان ناپدید شده شباهت دارد. خانواده علیرضا سپس به پزشکی قانونی احضار شدند که با مشاهده جسد، علیرضا را شناسایی کردند.

سرانجام هفتم خرداد سال گذشته، با دستور بازپرس سعید احمدبیگی، مخفیگاه شکرالله در یک مسافرخانه حوالی راه‌آهن شناسایی شد و ماموران او را دستگیرکردند. متهم اعتراف کرد به دلیل پرداخت نکردن بدهی‌اش، مرد جوان را کشته است. متهم پس از بازسازی صحنه قتل روانه زندان شد. چند روز پیش متهم از زندان برای آخرین دفاع به شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و دوباره به قتل مرد جوان اعتراف کرد. قاتل خونسرد گفت: علیرضا از من 600 هزار تومان گرفت و قرار بود آن را یک هفته‌ای بازگرداند. پس از یک هفته از او خواستم طلبم را بدهد، اما مدعی شد هیچ پولی ندارد. از همان زمان اختلاف ما شروع شد. دو هفته قبل از جنایت، با علیرضا تماس گرفتم که او شروع به فحاشی کرد. روز حادثه او به محل کار من آمد تا آشتی کنیم، اما به خاطر کینه‌ای که از او داشتم با کلنگ ضربه‌ای به سرش زدم و بعد او را خفه کردم.

قاضی سعید احمدبیگی، بازپرس ویژه قتل تهران دیروز برای این پرونده قرار جلب به دادرسی صادر کرد. بزودی این پرونده برای محاکمه متهم به قتل، به دادگاه کیفری استان تهران ارسال می‌شود .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر