jamejamonline
فرهنگی سینما و تئاتر کد خبر: ۸۹۳۸۹۱ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۱۲:۵۰

تحلیل گران اقتصادی سینما با عنایت به رقم فروش محصولات سینمایی، می گویند استقبال تماشاگران بین المللی از آن ها، بیشتر از تماشاگران آمریکایی است.

استقبال خوب بین المللی

به گزارش جام جم آنلاین ، این تحلیل گران به این نکته اشاره می کنند که در بعضی موارد، فروش بین المللی فیلم ها بسیار بالاتر از رقم فروش آن ها در آمریکا بوده است.

نشریه اسکرین اینترنشنال در گزارش تازه اش، رقم فروش تعدادی از فیلم های پرسروصدای هالیوودی در دیگر کشورهای جهان را منتشر کرده است.

به نوشته این نشریه، فروش بین المللی فیلم های «بتمن علیه سوپرمن»، «زوتوپیا» و «پاندای کونگ فویی 3» تا به امروز به 681، 500 و325 میلیون دلار رسیده است.

دو فیلم «از گور برگشته» لیوناردو دی کاپریو و «ددپول» رایان رینولدز هم تا به حال 334 و 400 میلیون دلار در کشورهای خارجی فروش داشته اند.

این در حالی است که فیلم های «بتمن علیه سوپرمن»،«زوتوپیا» و «ددپول» در آمریکا فروش هایی 261، 276 و 355 میلیون دلار داشته اند.

اهل فن می گویند کمپانی های فیلم سازی هالیوودی چند سال است که حساب ویژه ای بر روی رقم فروش محصولات خود در کشورهای خارجی باز کرده اند.

این حساب ویژه باعث شده تا با وجود عدم موفقیت بالای مالی فیلم های سینمایی در جدول گیشه نمایش سینماهای آمریکا، کمپانی های فیلم سازی قسمت های تازه این فیلم ها را در دستور کار تولید خود قرار دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی جنگ را درست نوشت نه درشت!

بابایی از آنجا که خود رزمنده بوده، در سال‌های جنگ به معنای حقیقی کلمه با شهدا زندگی کرده و بعد از جنگ نیز همان ضرورت و رسالت را حس کرده و همان مسیر را ادامه داده است.

گفتگو

بیشتر
مادر و دخترانه!

گفتگو با بازیگران سریال «مادرانه» که این روزها از آی‌فیلم بازپخش می‌شود

مادر و دخترانه!

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر