jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۹۳۶۲۶ ۲۱ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

پیکر جواد لشگری پیشکسوت عرصه موسیقی صبح جمعه از تالار وحدت به سوی قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) بدرقه شد. این هنرمند و نوازنده ویلون 17 فروردین‌ماه بر اثر ایست قلبی درگذشت.

جواد لشگری از جمله هنرمندانی است که خدمات زیادی به موسیقی ایران کرد و آثار زیادی از او در مایه‌های اصیل موسیقی ایرانی باقی مانده است. این هنرمند سال ۱۳۰۲ در تهران متولد شد و در جوانی برای فراگیری و نواختن ویلون به ترتیب نزد ابوالحسن صبا و مهدی خالدی و پس از این دو نفر، به کلاس احمد فروتن‌راد رفت و ردیف‌های موسیقی ایرانی و چند کتاب خارجی را نزد او فرا گرفت. / ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر