jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۹۱۹۰۴   ۱۵ فروردين ۱۳۹۵  |  ۰۰:۰۱

محققان آمریکایی دریافته‌اند مصرف سیگار توسط زنان باردار باعث تغییر در DNA جنین می‌شود.

به گزارش مهر، بررسی نمونه‌های خون بندناف نوزادان تازه متولدشده توسط محققان آمریکایی نشان می‌دهد DNA نوزادانی که مادران آنها در زمان بارداری سیگار کشیده‌اند در مقایسه با نوزادان مادران غیرسیگاری به لحاظ شیمیایی تغییر کرده‌اند. حدود نیمی از این ژن‌های تغییر یافته مربوط به ژن‌های موثر در سیستم رشد ریه‌ها و سیستم عصبی بوده‌اند. این نوزادان با نواقصی همچون لب شکری و مشکلات چشایی متولد شده‌اند. درضمن بدن آنان مستعد ابتلا به سرطان‌های مرتبط با سیگار است. محققان دریافتند بسیاری از این تغییرات در DNA، همچنان در کودکان بزرگ‌تری که مادرشان در طول بارداری سیگار می‌کشیده وجود دارد و باقی می‌ماند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها