jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۷۵۳۳۷   ۰۳ بهمن ۱۳۹۴  |  ۱۵:۲۹

مدیران بلند پایه دایملر آلمان، مالک برند مرسدس بنز پس از بازدید خطوط تولید شرکت ایدم، با مدیرعامل این شرکت و مدیر عامل ایران خودرو دیزل توافق کردند که سه نوع موتور را در ایدم به تولید برسانند و فصل جدید همکاری‌های خود را آغاز کنند.

آغاز همکاری جدید بنز در ایران

به گزارش جام جم آنلاین ، نمایندگان هلدینگ خودروسازی دایملر که مالک شرکت بنز که چند روزی است در ایران به سر می‌برند پس از بازدید از کارخانه موتور ایدم تبریز از ساخت سه نوع موتور بنز در ایران خبر دادند. هلدینگ دایملر جزو اولین شرکت‌هایی بود که پس از برداشته شدن تحریم‌ها رسما تفاهم‌نامه از سرگیری همکاری‌های خود را با ایران‌خودرو به امضا رساند.

نمایندگان این هلدینگ پس از بازدید از شرکت موتورسازی ایدم تبریز که از گذشته به تولید موتورهای دیزلی بنز می‌پرداخته تصمیم گرفته‌اند تا همکاری خود را با این شرکت گسترش دهند از این رو ایران‌خودرو 30 درصد از سهام ایدم را به دایلر واگذار کرده تا زمینه این همکاری‌ها بیشتر از گذشته فراهم آورد.

آنگونه که پایگاه اطلاع رسانی ایران‌خودرو گزارش داده، هیات متشکل از مدیران دایملر که پس از اجرای برجام وارد ایران شده و مذاکراتی گسترده برای حضور در صنعت و بازار کشور انجام داده‌اند، پس از امضای تفاهم نامه همکاری باگروه صنعتی ایران خودرو و ملاقات با وزیر صنعت معدن و تجارت، راهی تبریز شده و از شرکت ایدم بازدید کردند.

مدیران ارشد دایملر پس از بازدید، طی مذاکراتی با مدیرعامل ایران خودرو دیزل و مدیرعامل شرکت ایدم برای تولید سه نوع موتور در تبریز به توافق رسیدند.

موتورهای سری ۴۰۰ دیزلی، موتورهای سری ۹۰۰ دیزلی مربوط به خودروهای سنگین و نیمه سنگین که استاندارد آلایندگی یورو ۴و ۵ دارند وهمچنین موتورهای سری ۹۰۰ گازسوز با استاندارد آلایندگی یورو ۶ با توان ۳۰۰ اسب بخار و حجم ۷. ۷ لیتری، سه نوع موتوری هستند که در آینده‌ای نزدیک با همکاری شرکت دایملر در ایدم به تولید خواهند رسید.

دایملر در برنامه ریزی‌های خود برای ورود به صنعت خودروی ایران، خرید بخشی از سهام شرکت ایدم را پیش بینی کرده بود که در تفاهم نامه منعقده واگذاری ۳۰ در صد از سهام شرکت ایدم به مرسدس بنز آلمان به تصویب رسیده است.

هدف از واگذاری این میزان سهام از شرکت ایدم به مرسدس بنز، گسترش دامنه همکاری در محصولات جدید و به روز آوری فن آوری مورد استفاده در خطوط تولیدی شرکت ایدم در تبریز عنوان شده است.

واگذاری بخشی از سهام شرکت ایدم و همچنین حضور پر رنگ شرکت دایملر در صنعت خودروهای تجاری کشور در تفاهم نامه گروه صنعتی ایران خودرو و این شرکت آلمانی مورد توافق قرار گرفته و به امضای مهندس یکه زارع، مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو و ولفگانگ برنارد، عضو هیات مدیره دایملر رسیده است.

به گزارش اقتصادنیوز، بنز در تولید خودروهای سنگین و تجاری یکی از شرکای قدیمی ایران به شمار می‌رود که در دور جدید همکاری‌های خود قصد دارد علاوه بر تولید خودروهای لوکس سواری در بخش خودروهاس سنگین و تجاری فعالیت خود را گسترش دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها