jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۲۰۲۷۸   ۰۴ مرداد ۱۳۹۴  |  ۲۰:۰۰

این دوچرخه سوار زندگی را به خود سخت نمی‌گیرد. او فقط روزانه 10 دلار خرج می‌کند. ۶ ماه از سال را کار می‌کند و بقیه را به ماجراجویی با دوچرخه‌اش می‌گذراند.

مردی که در طبیعت زندگی می‌کند! + عکس

اولترا رمنس ۳۵ ساله روش عجیبی برای زندگی خود پیش گرفته و از ۱۵ سال پیش تاکنون خانه‌ به دوش بوده است. رمانس با اینکه حساب بانکی دارد در این مدت به بانک هم نرفته و پول‌هایش را داخل کیسه‌ای در زمین مدفون می‌کند.

او هیچ‌وقت اتومبیل شخصی نداشته و در هیچ مکانی بیش از ۶ ماه زندگی نکرده است. او درباره خودش می‌گوید: «ما یک سری تصورات قالبی درباره موفقیت در جهان مدرن داریم. برای من این موفقیت تعریف دیگری دارد و هرچند شاید غیرطبیعی به نظر برسد؛ اما من آن را دوست دارم.»

رمنس از پیچیدگی‌های زندگی شهری متنفر است: «من دوست دارم همه چیز را برای خودم ساده کنم. پس صورتحساب‌ها و تشریفات اداری به درد من نمی‌خورند. این‌ها بزرگترین عامل استرس در زندگی من هستند و من تصمیم گرفتم همه آن‌ها را حذف کنم.»

با اینکه اولترا از طریق حساب بانکی‌اش به خرید و فروش قطعات دوچرخه هم می‌پرداخت و از این راه درآمد نسبتا خوبی هم داشت، ترجیح داد به زندگی ساده خود، پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه ادامه دهد. خودش می‌گوید برای اینکه خرج زندگی‌اش را دربیاورد معلمی و حتی ماهیگیری کرده است: «تقریبا ۶ ماه از سال را کار می‌کنم. گاهی به ماهیگیری می‌پردازم و گاهی هم راهنمای تور می‌شوم.»

رمنس از این سبک زندگی خود بسیار راضی است: «این خیلی لذت‌بخش است که نصف سال را کار کنی و بقیه آن را به ماجراجویی و کارهای مورد علاقه‌ات بپردازی.»

او اغلب به تنهایی سفر می‌کند؛ اما گاهی دوستانش هم او را همراهی می‌کنند. سال گذشته فقط ۱۴ شب را داخل خانه و فضای بسته گذرانده و بقیه آن را در چادر زندگی کرده بود. به این زندگی در چادر هم علاقه خاصی دارد: «من دوست ندارم کار کنم! دوست دارم فقط از طریق دوچرخه مسافرت کنم و در کوه و جنگل و بیابان چادر بزنم.»

برای تهیه غذا هم خیلی به خود زحمت نمی‌دهد و از توت‌های جنگلی تا جلبک دریایی تغذیه می‌کند اما ماست و انواع میوه‌ها مهم‌ترین بخش رژیم غذایی او را تشکیل می‌دهند.

رمنس تا به حال برای تعمیر دوچرخه‌هایش پول زیادی خرج کرده و ۱۵ تا ۲۰ دوچرخه هم عوض کرده است؛ اما هنوز به زندگی همراه با آن علاقه‌مند است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر