jamejamnashriyat
نشریات سیب کد خبر: ۸۱۶۹۴۶ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۱۹:۰۰

رئیس انجمن دیابت ایران ضمن اشاره به تاثیر روزه‌داری بر بیماری دیابت در ماه رمضان،‌ با بیان این‌که بیشتر بیماران دیابتی در این زمینه آموزش‌های لازم را نمی‌بینند، گفت: این تصور که روزه‌داری برای بیماران دیابتی مشکلی به وجود نمی‌آورد و تاثیری بر قند خون آنها ندارد، نادرست است.

دکتر امیرکامران نیکوسخن با اشاره به آمار فوت بیماران دیابتی در سال گذشته بر اثر عوارض ناشی از آن گفت: این آمارها نشان می‌دهد در سال گذشته 400 میلیون بیمار دیابتی در سراسر جهان وجود داشتند که پنج میلیون نفر از آنها به خاطر عوارض ناشی از آن جان خود را از دست داده‌اند و 550 میلیارد دلار نیز صرف دیابت و عوارض آن شده است. همچنین 50 میلیون بیمار دیابتی سال گذشته روزه گرفته‌اند. او با اشاره به مشکلات افراد دیابتی در ماه رمضان گفت: افراد دیابتی باید به دفعات زیاد و حجم کم غذا بخورند، اما در زمان روزه‌داری این امر میسر نیست. قندهای ساده برای آنان محدود و گاهی ممنوع می‌شود، اما در ماه رمضان آنها با افت قند خون یا افزایش آن روبه‌رو می‌شوند. آنها باید به طور مستمر فعالیت بدنی داشته باشند و حتما آب کافی بنوشند. گاهی بیماران فکر می‌کنند تست قند خون روزه را باطل می‌کند که نادرست است. بیماران باید بدانند روزه‌داری باعث کاهش وزن و قند خون نمی‌شود.‌‌/‌‌ ایسنا

اسامی فرآورده‌های غذایی غیرمجاز اعلام شد

سازمان غذا و دارو، اسامی تعدادی محصول غیرمجاز را که به دلیل جعل اسناد بهداشتی سازندگان از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز شناخته شده‌اند اعلام کرد. روابط عمومی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای واحدهای تولیدی، نمک با نام تجاری یک تاب، گلاب و عرقیات گیاهی با نام‌های تجاری نفیس، عطرآمیز و گلشن را غیرمجاز و تقلبی معرفی کرد. همچنین لواشک و آلوچه بهداشتی با نام تجاری دردانه، رشته پلویی با نام تجاری احمد، کیک شرکت دو نان آذربایجان با نام تجاری دو نان، آبلیمو با نام‌های تجاری نمونه و چکامه به دلیل جعل مستندات مورد نظر اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز هستند.‌‌/مهر

ساخت اشک مصنوعی در کشور

برای نخستین‌بار در کشور یک شرکت دارویی موفق به تولید اشک مصنوعی مشابه نمونه خارجی شد تا کشور از واردات این محصول بی‌نیاز شود. اشک مصنوعی که پیش از این به صورت وارداتی در کشور یافت می‌شد و کشور سالانه به 30 میلیون دوز از این دارو نیاز داشت، به تولید داخل رسید. این محصول توسط یک شرکت داخلی و مشابه نمونه خارجی آن ساخته شده و با قیمت 300 تومان در بازار عرضه خواهد شد.

محمدحسن واصفی، مدیرعامل شرکت تولیدکننده اشک مصنوعی، در جمع خبرنگاران گفت: نمونه خارجی این محصول با قیمت 400 تومان در بازار عرضه می‌شود و ما نمونه خود را با 33 درصد قیمت کمتر و به مبلغ 300 تومان عرضه خواهیم کرد. اشک مصنوعی برای مرطوب‌کردن چشم در مواقعی که بعد از عمل جراحی، غدد اشکی قادر به تأمین رطوبت مورد نیاز چشم نیستند و همچنین در افرادی که تمرکز بالا در کارها نیاز دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد تا رطوبت مورد نیاز چشم را تأمین کند./فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر