jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۱۶۵۶۱ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۸:۳۸

اعضای بدن دو کودک که به شوق زیارت حرم امام هشتم راهی مشهد شده بودند به بیماران نیازمند زندگی دوباره بخشید.

2 کودک ناجی 7 بیمار نیازمند + عکس

به گزارش جام‌جم، مرد جوانی که همراه اعضای خانواده خود و خواهرزنش راهی سفر شده بودند.

آنها هنوز از شهر شاهرود فاصله نگرفته بودند که راننده به‌دلیل خستگی کنترل خودرو را از دست داد و واژگون شد. چند راننده عبوری که شاهد حادثه بودند به کمکشان شتافتند و توانستند راننده غرق در خون را از میان آهن پاره‌های خودرو خارج کنند. اما دختر جوان، دو زن و یک دختر خردسال و یک پسر خردسال همچنان در میان آهن‌پاره‌های خودرو گرفتار شده بودند.

با گزارش حادثه به پلیس، ماموران همراه امدادگران اورژانس خود را به محل حادثه رسانده و مجروحان این سانحه رانندگی را به بیمارستان انتقال دادند که تلاش پزشکان برای نجات جان دو خواهر به نام‌های اعظم و خدیجه موثر واقع نشد و آنها جان باختند. ساعتی بعد نیز دختر 18ساله خدیجه هم تسلیم مرگ شد.

این در حالی بود که امیرمهدی 10 ساله و اسرا 6 ساله همچنان در جدال با مرگ بودند و راننده پژو نیز با اقدامات پزشکی از مرگ نجات یافت. روز چهارشنبه گذشته مرگ مغزی امیرمهدی و روز بعد مرگ مغزی دخترخاله‌اش، اسرا شش ساله به تائید پزشکان بیمارستان رسید. پزشکان با پدران این کودکان حرف زده و گفتند؛ فرزندانشان مرگ مغزی شده اند و بهتر است اعضای بدنشان را به بیماران هدیه کنند، دو باجناق رضایت دادند تا این کار خداپسندانه انجام شود. دو روز پیش با انتقال پیکرهای آنها به واحد فراهم آوری اعضای پیوندی بیمارستان سینای تهران دو کلیه وریه امیر حسین به سه بیمار و قلب، دو کلیه و کبد اسرای شش ساله به چهار بیمار زندگی بخشید تا نگاه خندان آنها به قاب زندگی همیشگی شود.

اکبر جعفری، دایی این دو اهداکننده اعضا به جام‌جم گفت: متاسفانه این حادثه برای هردو خانواده بسیار سخت و جانکاه بود. هنوز مرگ هیچ کدام از آنها را باور نداریم. زمانی که پزشکان گفتند امیرمهدی و اسرا که با هم پسرخاله و دخترخاله بودند مرگ مغزی شده و دیگر امیدی به بازگشت این کودکان نیست، تصمیم گرفتیم از پدران آنها بخواهیم اعضای بدن فرزندان خود را در ماه پر خیر رمضان اهدا کنند تا آنها جاودانه شوند. این دو پدر داغدیده هم پس از مشورت با ما تصمیم خیرخواهانه خود را گرفتند و رضایت دادند تا اعضای بدن عزیزانشان به بیماران هدیه شود. من و دیگر اعضای خانواده خوشحالیم اسرا و امیرمهدی به هفت بیمار زندگی را هدیه کردند تا آنها نیز طعم شادی را دوباره تجربه کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نرم افزار موبایل
-
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۲
منم اشكم دراومدخداصبربده ب بازماگاندان دردفراق سخته ولی چاره نیست منم داغدارم منم مادرم ولی بایدبخواست خدااحترام بگذاریم روحشان شاد
۰
۰
محمد
United States
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۴/۰۴/۲۲
خداوند صبر به این عزیزان بدهد. روحشان شاد.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر