jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۸۱۲۲۸۷ ۰۷ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۵۴

نوازنده پیشکسوت سنتور و همسر حسین دهلوی از تاسیس آکادمی موسیقی به نام استاد دهلوی و برگزاری برنامه ویژه موسیقایی در پاسداشت از فرامرز پایور سخن گفت.

آکادمی حسین دهلوی تاسیس می‌شود

سوسن اصلانی همسر حسین دهلوی آهنگساز و رهبر ارکستر پیشکسوت گفت: مدت ها بود که دوست داشتم به یاد تمام تلاش هایی که استاد دهلوی در عرصه موسیقی انجام داده اند آموزشگاه یا آکادمی را به نام وی تشکیل دهم که در این فضا بتوانیم به کمک دوستان و یاران استاد به جوانان و دوستداران موسیق ایرانی آموزش هایی را ارائه دهیم. خوشبختانه این تصمیم جنبه عملی به خود گرفت و ما هم اکنون تمام برنامه ریزی های لازم را انجام دادیم که بتوانیم مجوزهای لازم را دریافت کنیم.

وی افزود: فعلا مرحله بازدید کارشناسان از محل آموزشگاه انجام نگرفته، اما امیدواریم هرچه زودتر مرحله صدور مجوزهای لازم به نتیجه برسد و ما بتوایم شاهد برپایی این فضا باشیم. به طور حتم این فضای کوچک می تواند تبدیل به مکانی برای فعالیت‌های گسترده در عرصه موسیقی شود. ضمن اینکه باید به این نکته هم واقف باشیم که برای راه اندازی مکانی علمی برای فعالیت‌های موسیقایی نیازمند شرایط مالی مساعد هستیم که امیدوارم با کمک دوستان و کسانی که همواره از حمایت موسیق ایرانی صحبت می کنند این موضوع برطرف بشود و ما در آکادمی استاد دهلوی فعالیت های خوبی داشته باشیم. کما اینکه دوست داریم این مکان در آینده ای نه چندان دور با عنوان «هنرستان موسیقی دهلوی» به کار خود ادامه دهد.

این نوازنده پیشکسوت سنتور از برپایی یک کنسرت ویژه به یاد استاد فرامرز پایور خبر داد و افزود: طبق برنامه ریزی هایی که انجام گرفته قرار بر این است که شهریورماه امسال کنسرتی را در پاسداشت مقام هنری استاد فرامرز پایور برگزار کنیم زیرا مدت زیادی است کنسرت ویژه ای برای استاد پایور برگزار نشده و لازم است که کنسرت هایی به همین مناسبت برای پاسداشت بزرگان موسیقی ایران برگزار شود تا یاد آنها از اذهان هنردوستان و مخاطبان پاک نشود.

گفت و گو با خانواده حسین دهلوی

اصلانی گفت: این کنسرت در شهریور ماه امسال با همراهی گروه «خجسته» برگزار می شود و در آن تعدادی قطعه موسیقایی در دستگاه شور، آواز داشتی و قطعه هایی از استاد پایور به خوانندگی محمود باقری برای مخاطبان اجرا می شود. امیدوارم با توجه به شرایط استاد دهلوی که فرصتی برای ادامه فعالیت‌های هنری ندارم، این کنسرت بتواند به سهم خود ادای دینی به استاد بزرگ موسیقی ایرانی، استاد فرامرز پایور باشد. البته من مدتی است مشغول انجام کارهای دیگری در عرصه موسیقی هستم و امیدوارم شرایط به گونه ای رقم بخورد که بتوانم به زودی تازه ترین آلبوم موسیقی خود را نیز روانه بازار موسیقی کنم.

وی درباره شرایط جسمی استاد دهلوی نیز توضیح داد: شرایط استاد فعلا فرقی نکرده و وی به لحاظ جسمی در شرایط مطلوبی قرار دارد اما مشکل حافظه همچنان به قوت خود باقی است. امیدوارم حال همسرم همواره بهتر از روز قبل باشد و در این مسیر با تمام مشکلاتی که وجود دارد از هیچ کوششی دریغ نخواهم کرد.

سوسن اصلانی از جمله هنرمندان پیشکسوت موسیقی ایرانی است که تاکنون آلبوم های «خجسته» با سنتورنوازی خود و تنبک نوازی سیامک بهرامی، «بوی پرچین» با صدای علی رستمیان، «نگاه گمشده»، «رقص بهار» و «آواز اصفهان» را روانه بازار موسیقی کرده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر