تشییع پیکر 270 شهید تازه تفحص شده در تهران، آن‌قدر باشکوه بود که بتواند پیامی را که ملت ایران بارها به جهانیان داده است، به شکل بی‌سابقه‌ای تحکیم بخشد.
کد خبر: ۸۰۹۴۲۴
این مقاومت است که می‌ماند

از چند هفته قبل که خبر بازگشت این شهیدان به کشور منتشر و اعلام شد 175 نفر از آنها غواصان خط‌شکنی هستند که با دستان بسته، زنده‌به‌گور شده‌اند، موج گسترده‌ای از احساسات، تمام فضای مجازی را دربر گرفت و ادامه پیدا کرد تا در روز تشییع این شهیدان در عرصه جامعه و در اجتماع با شکوه اقشار مختلف مردم، تجلی یافت.

نکته جالب در این موج خودجوش مردمی که هنوز هم ادامه دارد حضور سلیقه‌های مختلف بود به طوری که با نگاهی گذرا بر شبکه‌های مجازی این واقعیت به شکل بارزی خودنمایی می‌کرد که تمام اختلاف سلیقه‌ها در این موضوع واحد کنار گذاشته شده است.

این همان موضوعی است که در دوران دفاع مقدس نیز شاهد آن بودیم و اگر حضور یکپارچه و مقاومت مردم نبود قطعا رژیم صدام، آ‌ن‌قدر در دستیابی به آرزوهایش در قبال ایران ناکام نمی‌ماند. در شرایط فعلی نیز همین حضور مردمی است که پشتوانه هر حرکتی در جمهوری اسلامی ایران است و هر زمان که مردم از مسئولان حمایت کرده‌اند، شاهد ارتقای جایگاه کشورمان در سطح معادلات بین‌المللی بوده‌ایم.

اکنون که تیم مذاکره‌کننده کشورمان در حال گفت‌وگو با گروه 1+5 برای دستیابی به توافق هسته‌ای است باید بداند که مستظهر به این حضور مردمی است و در مذاکرات می‌تواند از موضع بالا گفت‌وگو کند.

مذاکره‌کنندگان هسته‌ای کشورمان باید همواره در خاطر داشته باشند که اگرچه تحریم‌ها در جاهایی، منشأ مشکلات برای کشور و مردم بوده است اما آنچه موج احساسات مردم را در روزهای اخیر برانگیخت مقاومتی است که رزمندگان در دوران دفاع مقدس از خود نشان دادند.

در حال حاضر نیز، مذاکره‌کنندگان هسته‌ای که به تعبیری رزمندگان خط مقدم عرصه دیپلماسی هستند باید توجه داشته باشند این مقاومت است که می‌تواند نام آنها را در تاریخ جمهوری اسلامی ایران جاودانه کند و بر آنهاست که در چارچوب دکترین مقاومت، با استفاده از ابزار دیپلماسی، حقوق ملت ایران را در مقابل زیاده‌خواهان احیا کنند.

حسین نیک‌ پور - دبیر گروه سیاسی

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها