jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۰۲۷۹۳ ۰۷ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۵:۳۰

حوادث در گذر زمان

یک خانواده کر و لال

در صفحه آخر ضمیمه تپش به اخبار جالب حدود 50 سال پیش پرداخته می‌شود، اخباری که از نظر نگارش، تیتر و محتوا بسیار متفاوت‌تر از اخباری است که این روزها در روزنامه‌ها چاپ می‌شود. در شماره این هفته ضمیمه «تپش» ماجرای خانواده‌ای را که تمام فرزندانشان ناشنوا هستند، می‌خوانید که در روزنامه کیهان چاپ شده است.

یک خانواده کر و لال

یک خانواده کر و لال

در بخش 4 شهرستان اصفهان خانواده‌ای سکونت دارند که تمام فرزندان این خانواده کر و لال هستند.

خبرنگار ما در اصفهان می‌نویسد، چند سال قبل عباس یکی از شاگرد بناهای بخش 4 اصفهان با دختری به نام عصمت ازدواج کرد و پس از یک‌سال صاحب فرزند دختری گردید.

اسم این دختر را فخری گذاشتند و مادرش کمال مواظبت را از او می‌کرد و به موازات افزایش ماه‌های سنین وی کلمات بابا، مامان و از این نوع کلمات ساده را بر زبانش می‌گذاشت تا او تقلید کند ولی فخری نمی‌توانست حرف بزند. مادر به خیال آن‌که به مرور زمان این نقص برطرف می‌شود اعتنایی نکرد ولی پس از یک‌سال و نیم که از عمر فخری گذشت والدینش متوجه شدند که وی فاقد قوه شنوایی و تکلم است.

او را تحت معالجه قرار دادند ولی معالجات نتیجه نبخشید. 4 سال بعد دختر دیگری در این خانواده به دنیا آمد که اسمش را فروغ گذاشتند و پس از چند سال معلوم شد که او هم مانند خواهر بزرگ‌ترش از شنیدن و گفتن محروم است.

سومین فرزند این خانواده نیز که پسر بود مانند خواهرش کر و لال بود و هر چه معالجه شان کردند نتیجه نبخشید.

حالا والدین آنها نگران آینده فرزندان خود هستند و برای معالجه آنان از نیکوکاران استمداد می‌کنند.

تپش (ضمیمه چهارشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر