jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۸۳۳۲۹   ۱۱ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۱:۱۳

اهداف اقتصادی دولت در سال ۹۴

نرخ تورم ۱۵ درصد شد

۱

رئیس دفتر رئیس جمهور با تشریح اهداف اقتصادی دولت در سال ۹۴، اعلام کرد: سال گذشته موفق به مدیریت و مهار نرخ تورم در محدوده ۱۵ درصد شدیم.

نرخ تورم ۱۵ درصد شد

محمد نهاوندیان در تشریح اهداف جدید اقتصادی دولت در سال ۹۴، گفت: دولت در سال گذشته دو اولویت اصلی برای خود مشخص کرده بود و تلاش کرد نرخ تورم را مهار کند و دیپلماسی فعالی در عرصه بین المللی داشته باشد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اعلام اینکه سال گذشته دولت توانست نرخ تورم به ۱۵ درصد کاهش دهد، تصریح کرد: خروج از رکورد و رونق اقتصادی را در دستور کار خود قرار داد که سال ۹۴ قدم های بلندتری برای این کار برخواهد داشت.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید با بیان اینکه فضای اقتصادی کشور نسبت به قبل امیدوارانه تر شده است، افزود: در عرصه سیاست خارجی و مذاکرات هسته ای تلاش کردیم عزت، حکمت و منطق ملت ایران را به خوبی به نمایش بگذاریم و امروز ایران توانسته با رویکرد مودبانه و منطقی افکار عمومی جهان را همسو با خود قرار دهد و این در حالی است که اکنون در اردوگاه دشمن شاهد احتلافاتی هستیم.

این مقام مسئول به روابط با همسایگان نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر مناسبات دوستانه‌ای میان ایران و این کشورها وجود دارد و از حالت بد بینانه‌ای که بعضا وجود داشت، خارج شده است.

نهاوندیان درباره اولویت های دولت در سال ۹۴ هم توضیح داد: سال جدید در دولت به صورت جدی رونق اقتصادی را دنبال می کنیم و بر روی ایجاد فرصت‌های شغلی برای جوانان متمرکز خواهیم بود در واقع رونق اقتصادی و اشتغال زائی، اولویت های نخست دولت در سال جاری خواهد بود.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با ایجاد اشتغال برخی از اهداف فرهنگی دولت از جمله ایجاد امید در جامعه و مقابله با نا امنی های ناشی از بیکاری نیز محقق خواهد شد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
اسدی
United States
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۱/۱۱
آخه كجا تورم شده 15 درصد؟مرغ 10/*-
000 تومانی وپرتقال 6000 و .............................
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

گفت‌وگو با مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس درباره سرنوشت مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن

تکمیل مسکن مهر؛ 4 ماه بعد

پیشنهاد سردبیر بیشتر