jamejamonline
استانها عمومی کد خبر: ۷۵۲۱۸۷   ۰۳ دی ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۲

زائران سالخورده امام رضا (ع) طعمه‌های سارق حرفه‌ای

«کفن شفابخش» شگرد مرد شیاد بود

مردی که در مشهد اعتقادات مذهبی زنان مسن را به بازی می گرفت و از این طریق دست به کلاهبرداری می زد از سوی پلیس تهران بازداشت شد.

«کفن شفابخش» شگرد مرد شیاد بود

چندی پیش ماموران پلیس سارقی را که در حال سرقت کیف یک زن بود شناسایی و دستگیر کردند.

پس از بازداشت سارق، مشخص شد که وی در دادسرای مشهد تحت تعقیب است و تحقیقات نشان داد که این مرد شیاد در مشهد با شناسایی طعمه های خود که همه آنها زنان مسنی که طلا و جواهر زیادی داشتند بودند، از اعتقادات مذهبی آنها سوءاستفاده کرده و با ترفند کفن شفابخش دست به سرقت سریالی طلا و پول های آنها می زند.

وقتی ماموران موضوع را پیگیری کردند متوجه شدند این مرد، کفنی سفید و تمیز را به طعمه های خود نشان می داد و ادعا می کرد که این کفن از کربلا آمده و بسیار مقدس است و با ترفندی خاص پول ها و طلاهای طعمه های خود را می دزدید که این مرد با شکایت 15 زن میانسال در مشهد که همگی فریب ظاهر متدین او را خورده بودند، شناسایی و دستگیر شد.

وی زمانیکه در مشهد بازداشت شد با گذاشتن وثیقه از زندان آزاد شد و به تهران آمد اما این مرد سابقه دار در تهران هم بیکار نماند و در طی 3 روز توانست 42 میلیون تومان جیب بری و کیف زنی کند که از سوی پلیس بازداشت شد.

وی در بازجویی ها با اعتراف به جرم خود به ماموران گفت: در مشهد همیشه درحالیکه کفنی را سوراخ کرده بودم، جلوی حرم رضوی و مساجد و اماکن مذهبی می رفتم و هر زنی را که طلای زیادی داشت به عنوان طعمه انتخاب می کردم، بعد از آن در حالیکه خود را یک آدم متدین نشان می دادم و ادعا می کردم که این کفن از کربلا آمده است.

متهم افزود: به طعمه هایم می گفتم که آدم مذهبی و مومنی هستم و در همین حرم از امام رضا شفایم را گرفته ام، برای همین با ترفندی خاص آنها را فریب می دادم و بعد از اینکه طلا و جواهراتشان را درون کفن می ریختند، به آنها می گفتم برای دعا کردن باید چشمهایشان را ببنند، بعد از آن وقتی چشمهایشان را می بستند بخشی از طلایشان که از سوراخ درون کفن بیرون می ریخت برمیداشتم. آنها هم درحالیکه به من اعتماد کامل داشتند طلاهایشان را پس می گرفتند و متوجه کم شدنشان نمی شدند. اما وقتی در مشهد دستگیر شدم و توانستم با قرار وثیقه آزاد شوم، به تهران آمدم و دست به دزدی زدم.

با اعتراف این کلاهبردار و سارق حرفه ای، پرونده وی در حال حاضر در شعبه اول دادسرای بعثت در حال رسیدگی است.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی،
مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

برای حذف موانع سرمایه گذاری در آذربایجان غربی، مدیرانی جسور و تحول گرا وارد کارزار خواهند شد ؟

" آذربایجان غربی به عنوان بستری مناسب برای سرمایه گذاری، یکی از امن ترین استان های کشور است " این شاید شاه بیت سخنرانی سال های اخیر مسئولان ملی و استانی در شمال غربی ترین استان کشور باشد .

رحلت عالم بلاد

رحلت عالم بلاد

دهه ۶۰ بود. واکسن فلج اطفال درست اثر نکرد. پاشنه‌های نوجوان روستایی به سختی به زمین می‌رسید.

نیازمندی ها