jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۵۲۱۰۴   ۰۳ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۰۷

عرضه نمکهای تقلبی دریا در بازار

نمک دریا مصرف نکنید، خطر دارد

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه نمک های تقلبی از دریاچه های ارومیه و قم وارد بازار شده، افزود: 47 میلیون نفر در کشور غذای ناسالم مصرف می کنند.

نمک دریا مصرف نکنید، خطر دارد

جام جم سرا: دکتر «علی اکبر سیاری» در نشست خبری بسیج ملی کاهش مصرف نمک افزود: مصرف غذای ناسالم به معنای کم مصرف کردن میوه و سبزی، و زیاد مصرف کردن چربی، شکر و نمک است.

وی خاطرنشان کرد: ایرانی ها روزانه بطور متوسط 10 تا 12 گرم نمک مصرف می کنند، در حالیکه باید کمتر از پنج گرم و افراد بالای 50 سال سه گرم نمک در روز مصرف کنند.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: علاوه بر مصرف زیاد نمک، مردم باید مراقب باشند تا از نمک های تقلبی استفاده نکنند.

سیاری افزود: یک نوع از نمک ها بدون استاندارد به صورت قاچاق و فله ای عرضه می شود و انواع دیگر نمک های تقلبی به نام نمک دریا، از دریاچه های ارومیه و قم وارد بازار شده در حالیکه نمک های دریا عوارض خطرناکی برای بدن دارند.

وی از مردم خواست مراقب کلاهبرداری افراد سودجو درباره نمک باشند و تاکید کرد: بسیاری از مواد طبیعی مانند نمک دریا، دارای عارضه بوده و نباید بگوییم هر چه از طبیعت آمده خوب است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها