jamejamnashriyat
نشریات تپش کد خبر: ۷۱۸۲۱۰   ۲۶ شهريور ۱۳۹۳  |  ۱۹:۰۰

انگیزه قاتل انتقام‌جویی حدس زده شده است

خودکشی بعد از قتل 3 کودک

سال جدید تحصیلی در هنگ‌کنگ، امسال با حادثه وحشتناکی آغاز شد. مردی سه دانش‌آموز دبستانی را با چاقو به قتل رساند و بعد با پرش از ساختمان خودش را کشت. قاتل که چن نام داشت، به زور وارد مدرسه ابتدایی دونگفانگ در استان هوبی شده و روی دانش‌آموزان خردسال چاقو کشیده بود.

در جریان این حمله سه نفر کشته و شش نفر زخمی شدند و قاتل نیز در نهایت خودکشی کرد.تحقیقات اولیه نشان می‌دهد مرد خشمگین در جریان یک اقدام انتقام‌جویانه دست به این حمله زد، چرا که دختر خودش به دلیل مردودی در امتحانات تابستان، از ادامه تحصیل بازمانده بود و قاتل مسئولان مدرسه را در این زمینه مقصر می‌دانست و آنها را به کم‌کاری متهم می‌کرد. پلیس و مقامات مدرسه درباره این جنایت توضیح نداده‌اند و همه سعی دارند این واقعه را هر چه زودتر از ذهن‌ها پاک کنند.

در گزارش رسمی پلیس آمده است هنوز مشخص نشده این مرد چطور توانسته وارد محوطه مدرسه شود. این نخستین حمله به کودکان بی‌پناه نیست. سال 2010 نیز خبرهای مشابهی به گوش رسید که حاکی از حمله مرگبار با سلاح سرد به یکی از دبستان‌های چین بود. در آن زمان تدابیری برای جلوگیری از این حوادث اندیشیده شد، از جمله این‌که فروش چاقو به افراد زیر سن قانونی ممنوع اعلام و فروش چاقوهای بزرگ فقط با ارائه کارت ملی ممکن شد، اما تکرار این حوادث نشان داده این اقدامات کافی نیست و مسئولان باید فکر دیگری بکنند و تدابیر امنیتی در مدارس بویژه دبستان‌ها بیشتر شود تا جان دانش‌آموزان در امان بماند.

مقامات دولتی هنگ‌کنگ با خانواده‌های آسیب‌دیده ابراز همدردی کرده و گفته‌اند تحقیقات را درخصوص این جنایت به طور جدی ادامه خواهند داد و نهایت سعی خود را به کار خواهند بست تا از رنج بازماندگان بکاهند. این در حالی است که اولیای بسیاری از دانش‌آموزان در مناطق مختلف می‌ترسند چنین حادثه‌ای در مدرسه فرزند آنها تکرار شود.

منبع: سی.ان.ان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر