jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۰۸۱۸۲ ۳۰ مرداد ۱۳۹۳  |  ۱۵:۵۱

در کسانی که سینوزیت و گرفتگی‌های مداوم بینی دارند شیپور‌ استاش که ارتباط بین گوش میانی و حلق را برقرار می‌کند و هواد‌هی گوش را تنظیم می‌کند دچار اختلال شده و احساس سنگینی در گوش و بخصوص در کودکان اختلال شنوایی ایجاد می‌کند.

جام‌جم‌سرا:علیرضا خواجوی متخصص گوش و حلق و بینی گفت: مادر سینوزیت حساسیت است و کسانی که آلرژی دارند ممکن است به بیماری‌هایی دچار شوند که شایع‌ترین آن‌ها آسم و پولیپ بینی می‌باشد. پس سینوزیت به تنهایی موجب بیماری نمی‌شود اما می‌تواند برای بیمار سردرد، ترشحات چرکی پشت حلق و گرفتاری‌هایی ایجاد کند.


وی افزود: سینوزیت به خودی خود بیماری ارثی نیست اما چون دو عامل مساعده کننده آلرژی و انحراف تیغه‌بینی در ایجاد آن نقش دارند و هر دوی آن‌ها زمینهٔ ارثی دارد در نتیجه سینوزیت می‌تواند به طور غیر مستقیم زمینه ارثی داشته باشد.

به گزارش جام جم سرا، خواجوی تصریح کرد: کسانی که سینوزیت و گرفتگی‌های مداوم بینی دارند شیپوراستاش که ارتباط بین گوش میانی و حلق را برقرار می‌کند و هوادهی گوش را تنظیم می‌کند دچار اختلال شده و احساس سنگینی در گوش و به خصوص در کودکان اختلال شنوایی ایجاد کند. بهترین توصیه در فصل سرما به افرادی که سینوزیت دارند این است که از تنفس باد سرد خودداری کنند زیرا موجب التهاب بینی و سینوس‌ها می‌شود و سعی کنند این محل‌ها را بپوشانند.

این متخصص در پایان خاطرنشان کرد: برای درمان ابتدا باید علت سینوزیت را از بین برد. اگر علت به آلرژی برگردد باید کنترل شود و بیمار را در جریان آلرژی به غذا آب و هوا و مواد شیمیایی قرار داد. اگر شخص انحراف بینی داشته باشد باید با عمل جراحی آن را اصلاح نمود توصیه می‌شود این افراد شست و شوی مداوم بینی با آب نمک یا سرم همراه با آنتی بیوتیک درمانی طولانی مدت را فراموش نکنند.(باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مهمان کرونا نشویم

مهمان کرونا نشویم

مسؤولان وزارت بهداشت در روزهای گذشته بارها برگزاری مراسم خانوادگی ‌را دلایل افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا عنوان کرده‌اند.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر