jamejamnashriyat
کد خبر: ۶۹۱۳۹۰   ۱۱ تير ۱۳۹۳  |  ۱۹:۱۴

عضو شورای اسلامی شهر ورزنه در استان اصفهان با بیان این‌که فاضلاب شهرک صنعتی سجزی موجب بروز بیماری سالک در بین مردم این شهر شده است، گفت: در طول سه سال اخیر حدود 3000 نفر از مردم ورزنه به دلیل فعالیت موجودات موذی پرورش یافته در محل این فاضلاب‌ها دچار بیماری سالک شده‌اند.

مجید جابری با تاکید بر این‌که دستگاه‌های مسئول باید مانع ورود پساب‌های این شهرک به سمت تالاب بین‌المللی گاوخونی شوند، افزود: در گذشته ارتش به حفر کانالی زهکش برای انتقال پساب شهرک صنعتی سجزی به سمت این تالاب اقدام کرد، اما به دلیل نبود طرح جامع شهرسازی به مرور زمان بافت جدید منازل مردم ورزنه در اطراف آن شکل گرفت و اکنون حدود 1.5 کیلومتر این کانال زهکش از درون ورزنه عبور می‌کند و سپس به تالاب بین‌المللی گاوخونی می‌ریزد.

جابری یادآور شد: وجود تپه‌های خاک و درختان «طاق» کاشته شده توسط اداره منابع طبیعی در اطراف این کانال زهکش نیز بهترین بستر را برای پرورش موش‌ها و انواع میکروب‌های مربوط به آنها فراهم کرده است.

این عضو شورای شهر ورزنه با بیان این‌که ریشه این نوع درختان محل خوبی برای زندگی این جوندگان است، گفت: در طول سه سال اخیر حدود 3000 نفر از مردم ورزنه به دلیل فعالیت این موجودات موذی دچار بیماری سالک شده‌اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر
سلبریتی‌ زده نیستیم

مژده لواسانی، مجری «بسته پیشنهادی» از ویژگی‌های برنامه‌ای می‌گوید بعد از مد‌ت‌ها با آن به تلویزیون بازگشته است

سلبریتی‌ زده نیستیم

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها