jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۶۸۸۸۲۱   ۰۵ تير ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۷

کنکوری ها برای کاهش اضطراب خود، موز و مقداری کشمش مصرف کنند.

کنکوری ها کشمش بخورند

پروین افشار عضو انجمن تغذیه ایران با اشاره به اینکه رعایت الگوی تغذیه ای در دانش آموزان کنکوری اهمیت ویژه ای دارد، گفت: مصرف صبحانه در روز کنکور اهمیت ویژه ای دارد و بهتر است برای افزایش کارایی مغز، از مواد سرشار از پروتئین یا سرشار از فیبر مانند تخم مرغ، نان تست با عسل یا برشتوک استفاده شود.

وی افزود: بررسی های دانشمندان نیز نشان می دهد که غذاهای نشاسته ای مانند ماکارونی، برنج و نان به دلیل تاثیر مثبت در کیفیت خواب شب امتحان مفید است و توجه والدین به این موضوع مهم اثرگذاری بهتری را به دنبال دارد.

افشار، با اشاره به اینکه مصرف نان، پنیر و گردو یا تخم مرغ یا یک عدسی به آرامش روز امتحان کمک می کند، افزود: خوردن عسل و نوشیدنی های حاوی عسل در کاهش اضطراب امتحان بسیار موثر است.

این کارشناس مرکز آموزشی درمانی تخصصی و فوق تخصصی آیت الله موسوی زنجان، گفت: کنکوری ها از مصرف انواع شیرینی، چیپس، نمک، تخمه، غذاهای چرب و انواع نوشیدنی های گازدار در شب امتحان خودداری کنند زیرا این مواد در خواب شب امتحان تاثیر منفی دارد.

وی افزود بر این اساس مصرف ماست ترش و دوغ ترش در ساعات قبل امتحان به هیچ عنوان توصیه نمی شود، چراکه این مواد خواب آور است اما خوردن ماست شیرین اشکالی ندارد.

عضو انجمن تغذیه ایران گفت: تغذیه متعادل و متنوع شامل غلات، انواع سبزی، لبنیات، گوشت و میوه ها به کاهش استرس امتحان کمک می کند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها