jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۶۶۶۱۷۱   ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۳  |  ۱۳:۰۵

اگر از رنگ اتاقتان خسته شده‌اید و تصمیم دارید خودتان دست به کار شوید و رنگ آن را عوض کنید، قبل از شروع کار باید به چندین نکته مهم توجه کنید. برای رنگ آمیزی یک اتاق تنها خریدن قلم مو شما را نقاش نمی‌کند و باید در قدم اول اصول ابتدایی نقاشی را یاد بگیرید. برخی از این اصول را در ادامه بخوانید.

تغییر دکور با تغییر رنگ دیوار‌ها

جام جم سرا:
اگر بدون آشنایی با نکات ابتدایی رنگ آمیزی شروع به رنگ کردن دیوارها کنید، به احتمال زیاد به جای زیبا کردن اتاق، آن را زشت خواهید کرد. بنابراین برای رنگ آمیزی اصولی، بهتر است با این راهنما پیش بروید:

*در گام اول کاملا دیوار‌ها را تمیز کنید. اگر رنگ دیوار‌ها روغنی است حتما دیوار‌ها را با دستمال نمدار بشویید تا همه آلودگی‌های آن از بین برود و کاملا تمیز شود. آلوده بودن دیوارهای اتاق می‌تواند باعث خراب شدن رنگی شود که قرار است روی آن زده شود، پس آن را با دقت بشویید و تمیز کنید.

*بعد از شست و شو، باید قسمت‌هایی را که قصد ندارید رنگ شود با استفاده از نوارهای مخصوص رنگرزی بپوشانید تا رنگ به این محل‌ها نفوذ نکند. شما می‌توانید پس از اینکه همه اتاق را رنگ کردید، نوارهای مخصوص رنگرزی را از دیوار جدا کنید بدون اینکه رنگ به زیر آن‌ها نفوذ کرده باشد.

*از غلتک‌ها برای رنگ کردن استفاده کنید چرا که در صورت غیرحرفه‌ای بودن نمی‌توانید از قلم موهای پهن برای این کار بهره بگیرید. غلتک‌ها به راحتی رنگ را به همه جای دیوار می‌رسانند و حالتی یکنواخت به آن می‌دهند. استفاده از قلم موهای پهن، فقط کارتان را سخت‌تر می‌کند چون استفاده از آن‌ها به دقت و ظرافت بالایی نیاز دارد.

*محل‌هایی مانند گوشه‌های دیوار را که نمی‌توان برای آن از غلتک استفاده کرد به دست قلم موهای باریک بسپارید. قلم‌مو را کمی آغشته به رنگ کنید تا چکه نکند سپس به آرامی محل‌های مورد نظر را رنگ آمیزی کنید.

*اگر می‌خواهید کار با غلتک را یاد بگیرید، روی دیوار یک علامت W بکشید و سپس بدون آنکه غلتک را از روی دیوار جدا کنید و در حالی که به سمت بالا و پایین آن را حرکت می‌دهید، این علامت را از روی دیوار محو کنید.(خراسان)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر