jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۵۵۷۰۹ ۲۴ اسفند ۱۳۹۲  |  ۱۰:۳۸

رئیس مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه شهید بهشتی گفت: از ۱۵ میلیون زوج در سن باروری حدود ۲/۵ میلیون زوج نابارور وجود دارد که همه آن‌ها احتیاج به درمان‌های پیشرفته در مراکز درمانی ندارند و گاهی با حذف عوامل و توصیه‌های بهداشتی درمان‌های اولیه دارویی در سطح کلینیک‌ها، مراکز درمانی و مطب‌ها درمان می‌شوند.

سید جلیل حسینی افزود: فقط تعدادی از زوج‌های نابارور لازم است به مراکز ناباروری در سطح بالا مراجعه کنند.
وی گفت: بهترین سن باروری ۱۸ تا ۳۵ سال است و بهترین میزان فاصله بین فرزندآوری ۵ سال است. با این وجود متأسفانه مشکلاتی مانند بالا رفتن سن ازدواج، بیماری‌های منتقله جنسی، اعتیاد، مشکلات روانی و حوادث از دلایل کاهش نرخ باروری است.|فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

اشتباه‌های کرونایی ما

اشتباه‌های کرونایی ما

یک: اِرْحَمْ تُرْحَمْ؛ «رحم کن تا به تو رحم شود.» این پروتکل ناب امیرالمؤمنین است که در روزهای کرونایی به شدت به کار می‌آید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر