jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۶۳۶۵۲۵   ۲۸ دی ۱۳۹۲  |  ۱۶:۲۴

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: در حالی که بسیاری از متخصصان و کارشناسان معرفی شده در رسانه‌ها، نه تنها متخصص نیستند بلکه برخی راهنمایی‌های آن‌ها اشتباه است، با این حال، اعمال جراحی زیبایی‌بینی در کشور با قیمت‌های متفاوتی از ۵۰۰ هزار تا ۲۵ میلیون تومان انجام می‌شود.

به گزارش جام جم سرا به نقل از واحد مرکزی خبر، دکتر سید ابوالحسن امامی در همایش جوان سازی دورچشم (پری اوربیتال) افزود: این وضع نشان می‌دهد نظارتی بر قیمت این اعمال صورت نمی‌گیرد.
رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: سازمان نظام پزشکی اخیراً برای حل این مشکل دستوری صادر کرده است و امیدواریم مؤثر باشد.
وی افزود: این عرصه نیز همچون عرصه‌های اقتصادی نیاز به نظارت دارد تا قوانین تصویب شده نیز به درستی اجرا شود. نزدیک ۲۵ درصد اعمال جراحی زیبایی بینی ضروری است و می‌توان گفت بیش از ۵۰ درصد این اعمال جراحی هیچ ضرورتی ندارد. تبلیغات مختلف از جمله تبلیغاتی که در نشریه‌های موسوم به نشریه زرد در همه جای شهر دیده می‌شود نیز عاملی برای افزایش اعمال جراحی زیبایی است چرا که در این تبلیغات گفته می‌شود اعمال جراحی با قیمتی بسیار کم ممکن است.
امامی گفت: در کنار افزایش تمایل مردم به اعمال جراحی زیبایی با چنین تبلیغاتی، باید به این مسئله نیز توجه کنیم که بیشتر انجام دهندگان این اعمال در این زمینه تخصص ندارند. بسیاری از جراحان عمومی یا جراحان دیگر رشته‌ها که آموزش‌هایی در حد ارجاع بیماران می‌بینند اقدام به اعمال جراحی زیبایی می‌کنند.
رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران گفت: دوره تخصصی جراحی پلاستیک دوره‌ای سه ساله است و متخصصان پس از این دوره باید برای گرفتن تخصص در هر یک از زمینه‌های مربوط به اعضای بدن دوره‌های دیگری موسوم به فلوشیپ بگذرانند.
امامی از نبود نظارت بر تبلیغات پزشکی در رسانه‌های مختلف گله کرد و گفت: بسیاری از کسانی که در رسانه‌ها به عنوان متخصص و کار‌شناس از آن‌ها استفاده می‌شود، متخصص نیستند و حتی برخی راهنمایی‌های آن‌ها اشتباه است و ضرورت دارد سازمان نظام پزشکی کمیته‌ای برای معرفی متخصصان به رسانه‌ها ایجاد کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر