jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۶۳۴۷۵۴   ۲۲ دی ۱۳۹۲  |  ۰۹:۲۳

یک کارخانه فرانسوی مسواک هوشمندی را طراحی کرده‌ که به کمک آن می‌توان عادت‌های مسواک زدن را در افراد اصلاح کرد.

به گزارش جام جم سرا، این کارخانه فرانسوی مدعی است نخستین مسواک الکترونیک جهان را طراحی کرده که قابلیت همگام‌سازی اطلاعات خود با تلفن‌های هوشمند را از طریق اتصالات بی‌سیم داراست.
به نوشته ایسنا، نرم افزار تعبیه شده در این مسواک اعلام می‌کند که آیا شما یا فرزندتان مرتب و به اندازه کافی دندان‌ها را مسواک زده‌اید یا خیر؟ مسواک؛ جام جم سرااین مسواک همچنین قادر است برای ترغیب بیشتر یا احساس شرمندگی، اطلاعات شما را از عادت‌های مسواک‌زدنتان در اختیار دندانپزشکتان قرار دهد.
مسواک الکترونیک مذکور بسته به مدل‌های مختلفش از ۹۹ الی ۲۰۰ دلار قیمت دارد و از تابستان سال جاری میلادی (۲۰۱۴) آماده فروش خواهد بود.
به نقل از شبکه سی ان ان، این مسواک سه حسگر دارد که هر یک وظیفه ثبت اطلاعات مشخصی را دارند. یک حسگر طول مدت مسواک زدن را ثبت می‌کند، یکی دیگر تشخیص می‌دهد که آیا تمامی زوایای دهان را مسواک می‌زنید یا خیر، و حسگر سوم نیز تشخیص می‌دهد که آیا به صورت صحیح یعنی در جهت بالا و پایین مسواک می‌زنید یا به شیوه اشتباه یعنی به سمت چپ و راست.
اطلاعات دریافتی از این حسگر‌ها به صورت خودکار به تلفن همراه صاحب مسواک ارسال می‌شود، سپس اطلاعات دریافتی طبقه‌بندی شده، با استفاده از نمودارهای مخصوص به نحوه مسواک زدن شما امتیاز می‌دهد تا خودتان یا فرزندانتان را برای بهتر مسواک زدن ترغیب کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

شنبه ساعت 4 اتفاق افتاد

ساعت چهار بار نواخت.../به مادرم گفتم: «دیگر تمام شد»/گفتم: «همیشه پیش از آن‌که فکر کنی اتفاق می‌افتد/باید برای روزنامه تسلیتی بفرستیم...»

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر