jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۹۶۴۲۰ ۲۱ شهريور ۱۳۹۲  |  ۰۹:۱۱

به گفته مدیر کل مرکز سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، حدود ۴۰ درصد دانش‌آموزانی که از کوله غیراستاندارد استفاده می‌کنند به دردهای کمر مبتلا می‌شوند و ممکن است در سال‌های بعد به دردهای مزمن گردن و کمر نیز دچار شوند.

به گزارش جام جم سرا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت، دکتر علی سنگی افزود: توصیه می‌شود که کوله ترجیحاً از جنس چرم یا برزنت باشد و متناسب با جثه دانش آموز تهیه شود و در حالت طبیعی سه سانتی متر بالا‌تر از کمر دانش آموز قرار گیرد. تسمه‌های کوله باید ضخیم و متقارن و سبک باشد تا به مهره‌های گردن فشار نیاورد. کفش دانش آموزان هم باید حداقل دو سانت پاشنه داشته باشد و بزرگ‌تر از پای دانش آموزان نباشد. از همه مهم‌تر اینکه کف کفش تخت نباشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر