jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۵۸۳۴۹۲ ۰۶ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۳:۳۸

پزشکان دریافته‌اند که ورزشهایی چون طناب زدن و دوچرخه سواری برای لاغر شدن اثری بسیار عالی دارند.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که ورزش‌های عمودی باعث ایجاد نوعی حرکت در روده‌ها می‌شود که این اتفاق باعث کم شدن اشت‌ها می‌شود. گفتنی است؛ این کم شدن اشتها باعث می‌شود تا فرد دیر‌تر احساس گرسنگی نماید و تمایل به خوردن در او کمتر شود. بر اساس این بررسیها، دوچرخه سواری و طناب زدن بیشترین ایر را بر کاهش اشتها به خوردن مواد چرب و شیرین می‌گذارند.
محققان یادشده با بررسی گروه‌های داوطلب پی برده‌اند که پس از دوچرخه سواری یا طناب زدن افراد علاقه‌ای به خوردن غذاهای چرب یا شیرین ندارند و میزان علاقه آن‌ها کمتر از مواقع عادی است. افزون بر آن، همگی داوطلبان پس از حدود ۱۵ دقیقه از خوردن غذا سیر می‌شوند، در نتیجه بتدریج وزن متعادل بدن خود را به دست می‌آورند

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر