jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۷۷۶۴۸   ۰۴ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۲:۵۱

نیازمندی‌های این بار تعطیلات عبارتند از: یک راننده حرفه‌ای آشنا به چم و خم جاده‌های خطرناک شمال، دل‌خوش، زیرانداز، میوه و تنقلات، یک کیسه بزرگ نایلونی که قرار است زباله‌های آخر هفته‌ای را در آن بریزید، دیوان حافظ، چند چای کیسه‌ای، یک ناهار سبک و خلاصه شما و اعضای خانواده‌تان.

همه اینها که کنار هم قرار گرفتند، بنشینید توی ماشین یا سوار اتوبوسی شوید که از جاده سیاهکل می‌گذارد، بعد هم چشم‌ها را هم بگذارید و بگویید شما را حوالی جنگل‌های لونک پیاده کند، اگر نشانی دقیق خواست بگویید: این منطقه جنگلی، کنار جاده کوهستانی سیاهکل به دیلمان پس از شهر سیاهکل قرار دارد، اگر راننده گفت لطفا دقیق‌تر آدرس بدهید آن وقت بگویید: باید حدود 3 کیلومتر از مرکز لاهیجان به سمت رشت حرکت کنید، شالیزارهای زیبای نرسیده به سیاهکل را که رد کردید، پس از گذشتن از مرکز شهر سیاهکل و با طی کردن  حدود 20 کیلومتر،  آهسته آهسته جنگل‌های سبز لونک پدیدار می‌شوند. 

وارد جنگل‌های لونک که شدید، آهسته و با حوصله میان انبوه درختان سبز و کهن سر به فلک کشیده که بر تن جنگل سایه انداخته‌اند، قدم بزنید تا به آلاچیق‌ها برسید بعد زیرانداز را پهن کنید و بساط چای و ناهار را راه بیندازید.
جنگل‌های لونک همیشه خنک و باصفا هستند، خیلی از آنها که به این جنگل‌ها سر می‌زنند یک راست سراغ آبشار دوقلوی لونک می‌روند که تنها یکی از آبشار‌های کوچک و بزرگ این منطقه است.

توصیه: اگر بچه‌ها اصرار کردند که راه بیفتند و در جنگل قدم بزنند به آنها بگویید فقط در حریم آلاچیق‌ها و در مناطقی که خانواده‌ها حضور دارند، جنگل گردی کنند چون ممکن است بخش‌های خلوت جنگل، مخفیگاهی مناسب برای کسانی باشند که قصد دارند به هزار ویک دلیل از دید قانون دور بمانند.

اگر استراحت در لونک به پایان رسید، بلافاصله برگردید شهر خودتان و به هیچ وجه جاده را ادامه ندهید چون در غیر این صورت سوژه هفته بعدی ما  که یک دشت سرسبز و بهشت گون است به نام دیلمان لو می‌رود! پس فعلا، لطفا از لونک جلوتر نروید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دم حامدها گرم!

دم حامدها گرم!

خوابمان نمی‌برد. چه مرضی داشتیم که بعد از یک عالمه پیاده‌روی در اردوی نظامی آخر دوره آموزشی خدمت خوابمان نمی‌برد را خدا می‌داند.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر