jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۷۷۶۴۸   ۰۴ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۲:۵۱

نیازمندی‌های این بار تعطیلات عبارتند از: یک راننده حرفه‌ای آشنا به چم و خم جاده‌های خطرناک شمال، دل‌خوش، زیرانداز، میوه و تنقلات، یک کیسه بزرگ نایلونی که قرار است زباله‌های آخر هفته‌ای را در آن بریزید، دیوان حافظ، چند چای کیسه‌ای، یک ناهار سبک و خلاصه شما و اعضای خانواده‌تان.

همه اینها که کنار هم قرار گرفتند، بنشینید توی ماشین یا سوار اتوبوسی شوید که از جاده سیاهکل می‌گذارد، بعد هم چشم‌ها را هم بگذارید و بگویید شما را حوالی جنگل‌های لونک پیاده کند، اگر نشانی دقیق خواست بگویید: این منطقه جنگلی، کنار جاده کوهستانی سیاهکل به دیلمان پس از شهر سیاهکل قرار دارد، اگر راننده گفت لطفا دقیق‌تر آدرس بدهید آن وقت بگویید: باید حدود 3 کیلومتر از مرکز لاهیجان به سمت رشت حرکت کنید، شالیزارهای زیبای نرسیده به سیاهکل را که رد کردید، پس از گذشتن از مرکز شهر سیاهکل و با طی کردن  حدود 20 کیلومتر،  آهسته آهسته جنگل‌های سبز لونک پدیدار می‌شوند. 

وارد جنگل‌های لونک که شدید، آهسته و با حوصله میان انبوه درختان سبز و کهن سر به فلک کشیده که بر تن جنگل سایه انداخته‌اند، قدم بزنید تا به آلاچیق‌ها برسید بعد زیرانداز را پهن کنید و بساط چای و ناهار را راه بیندازید.
جنگل‌های لونک همیشه خنک و باصفا هستند، خیلی از آنها که به این جنگل‌ها سر می‌زنند یک راست سراغ آبشار دوقلوی لونک می‌روند که تنها یکی از آبشار‌های کوچک و بزرگ این منطقه است.

توصیه: اگر بچه‌ها اصرار کردند که راه بیفتند و در جنگل قدم بزنند به آنها بگویید فقط در حریم آلاچیق‌ها و در مناطقی که خانواده‌ها حضور دارند، جنگل گردی کنند چون ممکن است بخش‌های خلوت جنگل، مخفیگاهی مناسب برای کسانی باشند که قصد دارند به هزار ویک دلیل از دید قانون دور بمانند.

اگر استراحت در لونک به پایان رسید، بلافاصله برگردید شهر خودتان و به هیچ وجه جاده را ادامه ندهید چون در غیر این صورت سوژه هفته بعدی ما  که یک دشت سرسبز و بهشت گون است به نام دیلمان لو می‌رود! پس فعلا، لطفا از لونک جلوتر نروید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر