jamejamsara
سرا پیشخوان سرا کد خبر: ۵۷۷۶۴۸   ۰۴ مرداد ۱۳۹۲  |  ۱۲:۵۱

نیازمندی‌های این بار تعطیلات عبارتند از: یک راننده حرفه‌ای آشنا به چم و خم جاده‌های خطرناک شمال، دل‌خوش، زیرانداز، میوه و تنقلات، یک کیسه بزرگ نایلونی که قرار است زباله‌های آخر هفته‌ای را در آن بریزید، دیوان حافظ، چند چای کیسه‌ای، یک ناهار سبک و خلاصه شما و اعضای خانواده‌تان.

همه اینها که کنار هم قرار گرفتند، بنشینید توی ماشین یا سوار اتوبوسی شوید که از جاده سیاهکل می‌گذارد، بعد هم چشم‌ها را هم بگذارید و بگویید شما را حوالی جنگل‌های لونک پیاده کند، اگر نشانی دقیق خواست بگویید: این منطقه جنگلی، کنار جاده کوهستانی سیاهکل به دیلمان پس از شهر سیاهکل قرار دارد، اگر راننده گفت لطفا دقیق‌تر آدرس بدهید آن وقت بگویید: باید حدود 3 کیلومتر از مرکز لاهیجان به سمت رشت حرکت کنید، شالیزارهای زیبای نرسیده به سیاهکل را که رد کردید، پس از گذشتن از مرکز شهر سیاهکل و با طی کردن  حدود 20 کیلومتر،  آهسته آهسته جنگل‌های سبز لونک پدیدار می‌شوند. 

وارد جنگل‌های لونک که شدید، آهسته و با حوصله میان انبوه درختان سبز و کهن سر به فلک کشیده که بر تن جنگل سایه انداخته‌اند، قدم بزنید تا به آلاچیق‌ها برسید بعد زیرانداز را پهن کنید و بساط چای و ناهار را راه بیندازید.
جنگل‌های لونک همیشه خنک و باصفا هستند، خیلی از آنها که به این جنگل‌ها سر می‌زنند یک راست سراغ آبشار دوقلوی لونک می‌روند که تنها یکی از آبشار‌های کوچک و بزرگ این منطقه است.

توصیه: اگر بچه‌ها اصرار کردند که راه بیفتند و در جنگل قدم بزنند به آنها بگویید فقط در حریم آلاچیق‌ها و در مناطقی که خانواده‌ها حضور دارند، جنگل گردی کنند چون ممکن است بخش‌های خلوت جنگل، مخفیگاهی مناسب برای کسانی باشند که قصد دارند به هزار ویک دلیل از دید قانون دور بمانند.

اگر استراحت در لونک به پایان رسید، بلافاصله برگردید شهر خودتان و به هیچ وجه جاده را ادامه ندهید چون در غیر این صورت سوژه هفته بعدی ما  که یک دشت سرسبز و بهشت گون است به نام دیلمان لو می‌رود! پس فعلا، لطفا از لونک جلوتر نروید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر