jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۷۵۱۴۳ ۱۰ تير ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۸

پیشنهاد این هفته ما، پای پیاده‌روی می‌خواهد و چشم بینا و شامه تیز. پای پیاده‌روی برای آن که کوچه باغ‌های سبز روستای کن را باید قدم‌زنان رفت و نمی‌شود از پشت شیشه ماشین آنها را تماشا کرد.

چشم‌های شما باید گردو‌های سبز نورس و گیلاس‌های سرخ آبدار را روی سرشاخه‌هایی که از سر دیوار‌های کاهگلی تا کوچه پل زده‌اند، ببینند. شامه تیز را هم نیاز دارید تا سیب‌های گلاب را بو بکشید و آن وقت بفهمید در همه سال‌های زندگی، از آن بوی خوش و دوست‌داشتنی غافل بوده‌اید؛ همه اینها را اگر روی هم جمع کنید، می‌شوند روستای کن.
اگر عزمتان را جزم کرده‌اید که کن را ببینید، لازم نیست راه دور بروید؛ چون این روستا دقیقا در شمال باختری تهران و در ابتدای دره سولقان و در خاور رودخانه کن قرار گرفته است. بخش کن از 5 محله به نام‌های سرآسیاب، اسماعیلیان، درقاضی، میان‌ده و بالون تشکیل شده است و برای دیدنش باید عجله کنید؛ چون واقع شدنش در حاشیه شمال خاوری تهران سبب شده است ساخت‌وساز‌های  پایتخت، دامن زمین‌های اطراف آن را هم بگیرد و بعید نیست دیر یا زود، شهر، این نقطه سبز را هم ببلعد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر