jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۷۵۱۴۳ ۱۰ تير ۱۳۹۲  |  ۱۱:۰۸

پیشنهاد این هفته ما، پای پیاده‌روی می‌خواهد و چشم بینا و شامه تیز. پای پیاده‌روی برای آن که کوچه باغ‌های سبز روستای کن را باید قدم‌زنان رفت و نمی‌شود از پشت شیشه ماشین آنها را تماشا کرد.

چشم‌های شما باید گردو‌های سبز نورس و گیلاس‌های سرخ آبدار را روی سرشاخه‌هایی که از سر دیوار‌های کاهگلی تا کوچه پل زده‌اند، ببینند. شامه تیز را هم نیاز دارید تا سیب‌های گلاب را بو بکشید و آن وقت بفهمید در همه سال‌های زندگی، از آن بوی خوش و دوست‌داشتنی غافل بوده‌اید؛ همه اینها را اگر روی هم جمع کنید، می‌شوند روستای کن.
اگر عزمتان را جزم کرده‌اید که کن را ببینید، لازم نیست راه دور بروید؛ چون این روستا دقیقا در شمال باختری تهران و در ابتدای دره سولقان و در خاور رودخانه کن قرار گرفته است. بخش کن از 5 محله به نام‌های سرآسیاب، اسماعیلیان، درقاضی، میان‌ده و بالون تشکیل شده است و برای دیدنش باید عجله کنید؛ چون واقع شدنش در حاشیه شمال خاوری تهران سبب شده است ساخت‌وساز‌های  پایتخت، دامن زمین‌های اطراف آن را هم بگیرد و بعید نیست دیر یا زود، شهر، این نقطه سبز را هم ببلعد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ورود بورسی پرابهام

ورود بورسی پرابهام

با گسترش بازار سرمایه و رکوردزنی شاخص بورس در ماه‌های اخیر، بسیاری از شرکت‌ها متقاضی حضور در بورس و عرضه عمومی سهام خود در بازار سرمایه هستند.

«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر