jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۵۷۰۸۸۴   ۲۵ خرداد ۱۳۹۲  |  ۱۱:۲۳

چیدن وسایل زیاد می‌تواند اتاق شما را زشت کند حتی اگر بزرگ‌ترین اتاق نشیمن را داشته باشید و با وسیله‌های زیاد آن را خیلی شلوغ کنید، شبیه خانه محتکرانی می‌شود که از هر جایی یک چیز جمع کرده‌اند.

 

اتاق نشیمن در فرهنگ ایرانی دارای جایگاه خاصی است. می‌گویند این ماجرا ریشه در فرهنگ مهمان نوازی ایرانی دارد. ایرانی‌ها از روزهای دور، بهترین اتاق خانه‌شان را اتاق مهمان می‌نامیدند و بهترین وسایلشان را در آن می‌گذاشتند تا مهمانانشان احساس آرامش کنند اما در خانه‌های کوچک امروزی ورودی خانه در کنار نشیمن قرار گرفته است و نشیمن و پذیرایی دیگر چندان از هم جدا نیستند و همین کمی کار را سخت‌تر می‌کند چرا که باید وسایلی متنوع را در یک اتاق جا داد؛ اما زیاد نگران نباشید ما می‌خواهیم به شما بگوییم چگونه هر چه بیشتر این قلب خانه را دلپذیر کنید. 
 
 
۱ - سراغ وسایل زیاد نروید: چیدن وسایل زیاد می‌تواند اتاق شما را زشت کند حتی اگر بزرگ‌ترین اتاق نشیمن را داشته باشید و با وسیله‌های زیاد آن را خیلی شلوغ کنید، شبیه خانه محتکرانی می‌شود که از هر جایی یک چیز جمع کرده‌اند. توصیه می‌کنیم برای داشتن یک اتاق نشیمن شیک و خلوت به وسایل اصلی قناعت کنید یعنی یک کاناپه، یک کتابخانه، یک صندلی راحتی، یک میز جلوی مبل و یک میز ناهارخوری. همه این وسایل را به گونه‌ای بچینید که مسیر رفت و آمد را مسدود نکند. 
 
۲ - خانه شما به هرس نیاز دارد: اگر می‌خواهید خانه‌ای منظم داشته باشید، باید دیگر به دنبال جمع کردن و دور نینداختن وسایل مختلف نباشید؛ مثلا از هر مجله‌ای که می‌خرید فقط دو شماره آخر آن را نگه دارید و بقیه را دور بیندازید، نهایتا می‌توانید صفحه مقالات مورد علاقه‌تان را جدا کنید و آن‌ها را در یک کشو نگه دارید. 
 
۳ - خانه را تمیز نگه دارید: هر چقدر خانه شما تمیز‌تر باشد و وسایل با نظم بیشتری چیده شده باشند دکوراسیون خانه هم بیشتر به چشم می‌آید؛ مثلا اگر روی میز اپن آشپزخانه بیش از اندازه وسایل باشد، چهره آشپزخانه زشت می‌شود یا میز پای مبل تا جایی که طراحان معروف دکوراسیون می‌گویند باید تا ۷۵درصد خالی از هرگونه وسیله‌ای باشد. زیر کاناپه می‌توانید یک فضای اضافی به وجود آورید که وسایل اضافی را درون آن قرار دهید بدون اینکه اتاق شلوغ شود. اگر خانه‌ای کوچک دارید هنگام خرید حسابی حواستان را جمع کنید تا بیشتر وسایل این چنینی با فضاهای مخفی انتخاب کنید
 
۴ - وسایلی که کار را راحت می‌کنند: گاهی وسایل کوچکی روی میز وجود دارند که به راحتی می‌توانند میز و خانه شما را نامرتب نشان دهند؛ مثل شمع، گلدان، نمکدان و... شما می‌توانید برای اینکه میزتان منظم‌تر به نظر برسد یک سینی یا هر وسیله دیگری که بتوان آن‌ها را در یک جا جمع کرد روی میز قرار دهید و همه این وسایل را درون آن بچینید تا هم جابه جایی وسایل راحت‌تر انجام شود، هم گردگیری کار آسان‌تر صورت گیرد و میز شما منظم‌تر به نظر برسد. 
 
۵ - جایی برای دستگاه‌های کنترل از راه دور: خیلی اوقات دستگاه‌های کنترل از راه دور حسابی نظم اتاق را به هم می‌زنند و در ‌‌نهایت هم وقتی به آن‌ها نیاز دارید، پیدا کردنشان کاری دشوار است. پیشنهاد می‌کنیم یک مکان جداگانه برای کنترل‌ها در نظر بگیرید؛ مثلا می‌توانید یک جعبه فانتزی کوچک یا کاسه‌ای را به عنوان جایگاه کنترل‌ها در نظر بگیرید و از همه اعضای خانواده بخواهید که کنترل‌ها را در آن بگذارند. 
 
۶ - کوسن‌ها اتاق را منحصر به فرد می‌کنند: کوسن‌های رنگی حسابی به خانه شما رنگ و طراوت می‌دهند به خصوص اگر رنگی متفاوت از مبل‌ها و البته مکمل رنگ آن‌ها داشته باشند، می‌توانید از چند کوسن طرح دار در کنار چند کوسن رنگی ساده استفاده کنید. روی یک کاناپه می‌توان بین ۲تا ۵کوسن قرار داد. 
 
۷ - فضا را دو برابر کنید: بین وسایل خانه چیزهای زیادی هست که در آن‌ها فضاهای مخفی وجود دارد؛ مثلا در زیر کاناپه می‌توانید یک فضای اضافی به وجود آورید که وسایل اضافی را درون آن قرار دهید بدون اینکه اتاق شلوغ شود. اگر خانه‌ای کوچک دارید هنگام خرید حسابی حواستان را جمع کنید تا بیشتر وسایل این چنینی با فضاهای مخفی انتخاب کنید. 
 
۸ - فرش بزرگ اتاق را بزرگ نشان می‌دهد: پهن کردن چند تکه فرش کوچک روی زمین هم اتاق را نامرتب جلوه می‌دهد و هم چون فضا تکه تکه می‌شود، اتاق کوچک‌تر جلوه می‌کند. توصیه می‌کنیم در عوض یک فرش یا موکت نسبتا بزرگ زیر مبل و میز بیندازید تا نه تنها اتاق زیبا‌تر شود بلکه بزرگ‌تر هم به نظر برسد
 
>> تبیان

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها