jamejamnashriyat
کد خبر: ۵۶۳۲۴۶   ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۲۲:۴۸

اگر هنگام راه رفتن احساس می‌کنید ماهیچه‌های پشت ساق پایتان دچار گرفتگی می‌شود و به محض این‌که می‌نشینید خود‌به‌خود درد ناشی از گرفتگی یا انقباض عضلات پایتان برطرف می‌شود، بهتر است بیشتر مراقب سلامتی خود باشید.

چراکه درد ناشی از گرفتگی عضلات پا هنگام راه رفتن می‌تواند از علائم و نشانه‌های ابتلا به بیماری‌های عروقی باشد. در اثر تجمع و رسوب چربی در عروق خونی این عروق به مرور زمان ملتهب و ضعیف می‌شود و فرد را دچار ناراحتی می‌کند. سالانه بیش از 40 درصد افراد در اثر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی روانه بیمارستان‌ها شده یا جانشان را از دست می‌دهند. به این ترتیب می‌توان گفت درد ساق پا می‌تواند علامت هشداردهنده‌ای مبنی بر گرفتگی یا تضعیف رگ‌هایی باشد که وظیفه خون رسانی به پاها یا حتی دیگر قسمت‌های بدن را بر عهده دارند. گرفتگی عروق قلبی ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را منجر می‌شود که می‌تواند زندگی افراد را تهدید کند و زمینه‌ساز بروز سکته قلبی یا مغزی و پاره شدن عروق قلبی باشد. / Dailymail

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

چرا خوشحال نمی‌شویم؟!

آدم‌های دنیا به اندازه زیادی آب، غذا، اکسیژن و البته خبر مصرف می‌کنند. شاید فکر کنید این مورد آخری خیلی هم نیاز نیست، اما به همان اندازه که گرسنگی ما را به دنبال خودش می‌کشد، میل به دانستن هم ما را دنبال خودش می‌برد.

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

اما بایدن گفته است: می‌رویم!

روس‌ها ششم دی‌ماه ۱۳۵۸ وارد افغانستان شدند و ۲۶ دی‌ماه ۱۳۶۷ خارج. طی ۹ سال بیش از یک میلیون نفر را کشتند. زیرساخت‌ها نابود شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر