jamejamsara
سرا خواندنی ها کد خبر: ۵۵۷۲۸۷   ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۲  |  ۱۷:۳۰

یک زن انگلیسی به دلیل ابتلا به نوع نادری از اختلال خواب مجبور است هر شب ۲۵۰۰ کالری غذا بخورد. او نیمه‌های شب نیز از خواب بیدار می‌شود، غذا می‌خورد، می‌خوابد و هنگامی که دوباره بیدار شد، غذا خوردن شبانه‌اش را به یاد نمی‌آورد!

 

«لیسلی کوساک»، ۵۵ ساله، به دلیل ابتلا به این بیماری بسیار نادر در طول شب و هنگام خواب ولع شدیدی به غذا خوردن پیدا می‌‎کند و به همین دلیل کاملا بی‎اراده در نیمه‌های شب از خواب برمی‌خیزد و به خوردن مقدار زیادی غذا و تنقلات مشغول می‌‎شود. این اختلال، «لیسلی» را وادار می‌کند که هر شب مقدار زیادی غذا بخورد اما روز بعد که از خواب بیدار می‌‎شود، هیچ یک از اتفاقات شب گذشته را به یاد نمی‌آورد.
«لیسلی» برای آنکه بتواند با این بیماری‌اش مقابله کند، برای در اتاقش زنگ هشدار نصب کرده به این امید که هنگام خروج، از خواب بیدار شود اما این روش نیز تاکنون کارساز نبوده است.
>> ایسنا
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

علی‌ اکرمی زائر همیشه خندان

خدای مهربان، ما خیلی ضعیفیم، خیلی ضعیف‌تر از آن‌که دیگران تصور می‌کنند، ما خیلی حتی ضعیف‌تر از آن هستیم که خودمان تصور می‌کردیم.

مساله FATF با ما چیست؟

مساله FATF با ما چیست؟

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف یک سازمان بین‌الدولی است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان آن (گروه هفت) در شهر پاریس و در سال ۱۹۸۹ میلادی پایه‌گذاری شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر