jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۵۴۶۵۸۷   ۱۴ اسفند ۱۳۹۱  |  ۱۱:۱۸

یک مقام مسئول در شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با رد حذف تدریجی عرضه بنزین سوپر از جریمه برخی از جایگاه‌داران در صورت عدم عرضه بنزین سوپر خبر داد و اعلام کرد: کشور با کمبود بنزین سوپر روبرو نیست.

حذف بنزین سوپر صحت ندارد

داوود عربعلی درباره آخرین وضعیت عرضه بنزین سوپر در جایگاه‌ها با بیان اینکه کمبود بنزین سوپر صحت ندارد، گفت: در حال حاضر تدابیر و برنامه‌ریزی‌های لازم برای تامین و توزیع انواع فرآورده‌های نفتی به ویژه بنزین و گازوئیل در روزهای پایانی سال اتخاذ شده است.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه دلیل عدم عرضه بنزین سوپر در برخی از جایگاه‌های سوخت به دلیل عدم خرید این فرآورده نفتی توسط جایگاه‌داران است، تصریح کرد: چنانچه جایگاهی بدون دلیل از خرید و عرضه بنزین سوپر امتناع کند مشمول جرایمی خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به مصرف روزانه بیش از یک میلیون لیتر بنزین سوپر در سطح شهر تهران، اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تاکنون هم به طور متوسط روزانه 4 تا 4.5 میلیون لیتر بنزین سوپر در کل کشور مصرف شده است.

حذف بنزین سوپر صحت ندارد

وی همچنین با رد احتمال حذف بنزین سوپر از سبد سوخت خودروها، توضیح داد: حذف تدریجی بنزین سوپر به هیچ وجه صحت ندارد و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی برنامه ای برای اجرای این طرح ندارد.

عربعلی با یادآوری اینکه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی متعهد به تامین بنزین سوپر خودروها است، بیان کرد: برخی از خودروها بنزین با اکتان بالا و سوپر مصرف می کنند که سوخت مورد نیاز این خودروها هم تامین خواهد شد.

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اعلام اینکه تا زمانی که تقاضا برای بنزین سوپر وجود داشته باشد ملزم به تامین آن هستیم، تبیین کرد: عدم عرضه بنزین سوپر در برخی جایگاه‌ها به منزله کمبود در تولید و ذخیره سازی این فرآورده نفتی نیست.

آمادگی جایگاه‌ها برای عرضه بنزین نوروزی

این مقام مسئول همچنین با اشاره به پایان رسیدن مرحله اول بازرسی و نظارت بر وضعیت فعالیت جایگاه‌های سوخت در 10 مسیر اصلی و پر رفت و آمد کشور، افزود: مرحله دوم بازرسی از وضعیت جایگاه‌های سوخت از 26 تا 30 اسفند ماه سالجاری در استان‌های سراسر کشور آغاز می شود.

وی هدف از اجرای مرحله دوم را مرتفع شدن برخی از مشکلات و نواقص در جایگاه‌های سوخت عنوان کرد و گفت: برای نوروز امسال تا مرز 90 میلیون لیتر ظرفیت سازی برای عرضه بنزین انجام گرفته است.

عربعلی در پایان با اشاره به ذخیره سازی بنزین و گازوئیل برای عرضه در ایام نوروز، خاطرنشان کرد: در مجموع هیچ نگرانی برای تولید، انتقال، توزیع و عرضه سوخت در ایام پایانی سال و نوروز وجود ندارد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر