jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۱۳۶۱   ۱۹ دی ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۰

2 نوع حلزون وجود دارد: یکی حلزون صدفدار و یکی حلزون بی‌صدف. حلزون صدفدار خانه‌اش همیشه دنبالش هست و هر موقع احساس خطر کند در خانه‌اش پنهان می‌شود، ولی حلزون بی‌صدف همیشه دنبال یک جایی می‌گردد که زیرش بتواند پنهان شود. حلزون‌ها 2 جفت شاخک دارند که یک جفت آن دهانش است و جفت دیگر آن چشمانش است.چشم‌های حلزون دربالای آن شاخک‌ها قراردارد و دهانش به شکل خرطوم است و در انتهای خرطوم دندان‌های تیزی است که به وسیله آنها می‌تواند غذایش را خرد کند و داخل دهانش زبانی دارد که روی آن زبان صدها دندان ریز وجود دارد که برای ریزریز کردن غذا از آن استفاده می‌کند. حلزون از گیاهان و نباتات تغذیه می‌کند. یک نکته جالب درباره حلزون این است که حلزون خیلی آرام حرکت می‌کند و ما باور داریم که این جانور هیچ‌گونه پایی ندارد، ولی جالب اینه که حلزون در قسمت زیرین بدنش پا دارد. و این پا مسطح و صاف بوده و دارای عضلاتی است که حلزون برای لغزیدن روی زمین به کار می‌برد. این پا دارای غده‌های ریزی است که وقتی حرکت می‌کند از آن مایع لزجی بیرون می‌ریزد و باعث آسان حرکت کردن حلزون می‌شود. حرکتش آنقدر راحت می‌شود که می‌تواند با حرکت موجدار روی سطح زمین بلغزد. حلزون هرگز راه مخفیگاهش را گم نمی‌کند و خیلی راحت می‌تواند راهش را پیدا کند.

بچه‌ها می‌دانید سن حلزون را از کجا می‌توان تشخیص داد؟

سن حلزون را از خطوط روی صدف او می‌توان فهمید. هرچه سن این جانور بالا می‌رود روی صدفش خطوط حلقه حلقه به وجود می‌آید. یعنی به ازای هرسال یک حلقه وجود دارد.‌ حلزون‌ها تخم گذارند و گاهی تخم‌های ریز و زیاد و گاهی اوقات تخم‌های بزرگ و کمتر و مدتی طول می‌کشد تا بچه حلزون‌ها از داخل تخم‌ها بیرون بیایند و یک زندگی دیگه با یک حلزون کوچولو شروع شود. خب بچه‌های مهربون حالا خوب این جانور را شناختید و با زندگیش
آشنا شدید.

پس از این به بعد یادتون باشه اگر یک حلزون دیدید آزارش ندهید. چون آنها هم با این‌که کوچک هستند، ولی زندگی دارند. برای این‌که نقاشی این حلزون را یاد بگیرید به جدول آموزش نگاه کنید و طبق آن عمل کنید. یعنی از اشکال هندسی ساده شروع کنید تا به ریزه‌کاری برسید. بچه‌ها اگر گفتید این حلزون نقاشی ما چند سالشه؟

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر