jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۴۵۱۳۵۶   ۱۹ دی ۱۳۹۰  |  ۱۹:۰۰

نیازی به گفتن نیست؛ صبر ویژگی مثبتی است که به راحتی به دست نمی‌آید و چنین به نظر می‌رسد که در این دوران نیز رسیدن به آن بسیار سخت‌تر از گذشته شده است.

اما اگر می‌خواهید به هدف‌هایتان برسید، روابط خوب و موفقی داشته باشید و در آرامش به سر ببرید باید این عادت را در خودتان به وجود بیاورید.

چطور انسان صبوری باشیم؟

یکی از ساده‌ترین و شاید مهم‌ترین فواید صبر، کاهش میزان استرس است. این خاصیت باعث می‌شود فرد شادتر باشد و بیشتر از زندگی لذت ببرد؛ به همین دلیل می‌توان گفت انسان‌های صبور عمر بیشتری دارند. همچنین مشخص است زمانی که با صبر و حوصله درباره کاری فکر می‌کنید، بهتر می‌توانید موقعیت را ارزیابی کرده و بهترین تصمیم را بگیرید.

اما شاید تصور کنید صبور بودن ویژگی خاصی است که از دوران کودکی ایجاد می‌شود و در بزرگسالی نمی‌توان کاری درباره آن انجام داد. در حالی که متخصصان نظر دیگری دارند و می‌گویند در هر سنی می‌توان این اخلاق مثبت را تقویت کرد.

اگر شما هم می‌خواهید از امروز انسان صبوری باشید یا حداقل برای ایجاد این اخلاق تلاش می‌کنید، باید سعی کنید کارهای روزمره را کمی آرام‌تر از قبل انجام دهید و چندان عجله نکنید. وقتی می‌خواهید کاری را انجام دهید، درباره آن کامل فکر کنید و تمام جوانب مثبت و منفی را بسنجید؛ ممکن است گزینه بهتری وجود داشته باشد که اصلاً به آن فکر نکرده‌اید. در ضمن، بهتر است قبل از صحبت کردن هم همین برخورد را داشته باشید و حتماً درباره آنچه می‌خواهید بگویید فکر کنید.

منبع: essentiallifeskills

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

تولید قدرت برای چانه‌ زنی سیاسی

انتظار و ایده‌آل ایران این است که آمریکا و غرب براساس چارچوب‌ها و قواعد بین‌المللی به تعهدات خود در قبال ایران و توافق برجام عمل کنند.

محدودیت و معذوریت

محدودیت و معذوریت

۴۰۵نفر از هموطنان‌مان دیروز قربانی کرونا شدند. این در حالی است که از شنبه هفته گذشته با افزایش آمار ابتلا و مرگ‌ومیر ناشی از بیماری کرونا، ‌ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا محدودیت‌ های کرونایی را با توجه به رنگ‌ بندی شهرها در نظر گرفت و اعمال کرده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر