وزیر جهاد کشاورزی:

میوه شب عید تامین است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: میوه شب عید تامین است و با توجه به این که تولید مرکبات در کشور از وضع مناسبی برخوردار است ، به واردات میوه نیاز نداریم.
کد خبر: ۴۵۰۹۹۷

  صادق خلیلیان  درحاشیه گردهمایی مدیران موسسه شرکت های جهاد نصرگفت: براساس تصمیم دولت برای تنظیم بازار میوه ایام عید، میوه مورد نیاز ازتولیدات داخلی تامین و به بازارعرضه می شود.

  وی با بیان این که  اقدامات  لازم برای جلوگیری از واردات میوه صورت گرفته است،گفت: نرخ تعرفه طبق مصوبه خرداد به صورت قانونی لازم الاجراست و در تعرفه میوه تغییری بوجود نیامده است.

خلیلیان همچنین به اقدام دولت درتصویب برنامه پنج ساله هواشناسی کشاورزی اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون افزایش بهره وری ،رادیو و تلویزیون به صورت مستمر ملزم به اعلام اخبار وضع هواشناسی کشاورزی و برنامه های متنوع بخش کشاورزی در ساعات پر بیننده و مناسب می شود.

وزیر جهاد کشاورزی افزود:به طور حتم با اجرای این مصوبه گام خوبی برای افزایش بهره وری و تولید محصولات کشاورزی برداشته می شود و به دنبال تنظیم آیین نامه اجرایی آن هستیم. 

وی افزود: اجرای برنامه پنج ساله هواشناسی کشاورزی علاوه بر بحث اطلاع رسانی وضع هواشناسی ،باعث افزایش دانش فنی کشاورزان با آخرین دستاورد های روز نیز می شود.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هم اکنون بخش هواشناسی کشاورزی درسازمان هواشناسی کشور فعال است وپیش بینی  هوا ازطریق رسانه ها، رادیو، تلویزیون محلی و به صورت مکتوب به ادارات جهاد کشاورزی استان ها برای اطلاع رسانی به کشاورزان ارایه می شود.(واحد مرکزی خبر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها