jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۴۴۴۹۵۲   ۲۰ آذر ۱۳۹۰  |  ۱۰:۴۷

ماه دیشب گرفت تا مومنان خدا، نماز آیات به جای آورند.این ماه گرفتگی، آخرین خسوف آسمان ایران تا 4 سال دیگر بود. به گفته دکتر علی عجبشیرزاده، رئیس مرکز تحقیقات نجوم و اختر فیزیک مراغه، ماه گرفتگی بعدی سال 1394 در آسمان ایران رخ خواهد داد و ماه گرفتگی قابل رویت در آسمان کشور ما بار دیگر در سال 1397 اتفاق می‌افتد.

شروع ماه گرفتگی دیروز و ورود آن به نیم سایه اول زمین از ساعت 10/15 شروع شد و پایان خسوف و خروج از نیم سایه دوم زمین تا ساعت 37/20 طول کشید.به گفته دکترعجبشیرزاده، بیشترین این خسوف در ساعت 37/17، آغاز گشودگی ماه نیز از ساعت03/18 و پایان گرفتگی کامل ماه و خروج از سایه زمین در ساعت 23/19 بود.ماه گرفتگی جزئی در ایران از ساعت 15/16 شروع و از ساعت 36/17 کامل شد. بسیاری از هموطنان بویژه در شرق کشور توانستند این آیت الهی را بخوبی ببینند اما به دلیل شرایط جوی رصد ماه گرفتگی در تهران با مشکلاتی همراه شده بود.ساعت 18و 27 دقیقه و 24 ثانیه پایان ماه گرفتگی کلی در پایتخت بود و پس از آن، ماه گرفتگی جزئی در ساعت 19 و 47 دقیقه و 54 ثانیه به پایان رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خدمت به شهروندان بدون اغماض

خدمت به شهروندان بدون اغماض

قطعا مهم‌ترین و کلان‌ترین وظیفه‌ای که شورای شهر و سایر نهادهای اجرایی و قانونگذاری باید مدنظر قرار دهند، خدمت‌رسانی به شهروندان است.

مدیریت نیستی محیط‌ زیست

مدیریت نیستی محیط‌ زیست

هفته محیط‌ زیست از امروز در کشورمان شروع می‌شود و به همین مناسبت قرار است رئیس سازمان حفاظت‌ محیط‌ زیست امروز در نشستی خبری میزبان خبرنگاران این حوزه باشد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر