jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۷۷۲۲ ۰۵ اسفند ۱۳۸۹  |  ۰۰:۱۰

با وجود هشدارهای پیاپی پلیس آگاهی، شیفتگان خرید سکه و اشیای عتیقه با طمع و اشتباهات مکرر خود باعث شده‌اند عده‌ای کلاهبردار با طعمه قرار دادن این افراد، فروش سکه و اشیای تقلبی با قیمت‌های گزاف را به یکی از جرایم رو به گسترش در سراسر کشور تبدیل کنند. به گزارش اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا، سرهنگ کریمی رئیس پلیس آگاهی استان گیلان با بیان این مطلب گفت: در پی شکایت فردی مبنی بر این که مردی در قبال دریافت مبالغ هنگفتی در جریان یک معامله اقدام به فروش یک تابوت سنگی عتیقه تقلبی به او کرده است، رسیدگی به پرونده در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت. سرهنگ کریمی افزود: با بررسی چند پرونده اخیر در استان گیلان مشخص شده است که کلاهبردار فعال در این حوزه سوژه‌های خود را فریب داده است.

این فرد پس از شناسایی افراد علاقه‌مند به خرید آثار باستانی، نزد آنان می‌رفت و پس از نشان دادن چند سکه واقعی با لهجه خاص موفق به جلب توجه آنان می‌شد، سپس در روز معامله در قبال دریافت وجه نقد، اقدام به فروش سکه و اشیای تقلبی و تابوت عتیقه می‌کرد. سرهنگ کریمی با اشاره به دستگیری متهم کلاهبردار در این زمینه گفت: کارآگاهان طی تحقیقات نامحسوس و با به دست آوردن اطلاعات اولیه و شناسایی مخفیگاه متهم، او را که سابقه‌داری به نام ناصر بود دستگیر کردند. متهم در بازجویی‌ها عنوان کرد اجناس بدلی را از فردی به نام حمید می‌گرفته است. متهم به همراه پرونده به دادسرا اعزام و با صدور قرار قانونی مجددا روانه زندان شد. تحقیق در این زمینه ادامه دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

ما چرا هنوز زنده‌ایم؟

عصر پنجشنبه است. بخار سوپ شلغم، فضای خانه را پر کرده است. جعبه ابزار وسط است. سه‌چهارتا کار کوچک خرده ریزه در خانه باید انجام بدهم. رگلاژ کردن در کابینت‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر