jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۸۲۹۴   ۲۷ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۰

حمیدرضا - ا: آیا استفاده از لیدوکائین هنگام تزریق پنادول یا تزریق‌های دردناک عضلانی عوارضی در پی دارد یا اثر دارو را کم یا بی‌‌اثر می‌کند؟

لیدوکائین که به عنوان داروی بی‌حسی برای کاهش درد استفاده می‌شود در صورتی که با داروهایی که با آنها تداخل دارد استفاده شود، موجب بروز مشکلاتی می‌شود. تزریق همزمان آن با پنی‌سیلین مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کند ولی بعضی از داروهای قلبی و آنتی‌بیوتیک‌هایی همچون اریترومایسین و کلاریترومایسین و برخی داروهای روانپزشکی با آن تداخل دارند و نباید به همراه هم تجویز شود.

سعید سروری: مردی 30 ساله هستم که به دلیل مشکل بی‌خوابی به مدت یک سال است نصف قرص آلپرازولام و نصف قرص کلونازپام مصرف می‌کنم و در صورتی که این قرص‌ها را مصرف نکنم دچار اضطراب‌ و ناراحتی‌های گوارشی می‌شوم اما مدتی است که این داروها تاثیر خود را از دست داده‌اند.لطفا مرا راهنمایی کنید که باوجود مشکل بی‌خوابی چه درمانی را باید در پیش بگیرم و آیا اصلا درمان قطعی برای مشکل من وجود دارد؟

داروهای خواب‌آوری که مصرف می‌کنید باعث می‌شود بدن شما پس از مدتی به این مقدار دارو عادت کرده و به مرور مجبور می‌شوید که برای تاثیربخشی دارو مقادیر بیشتر و بیشتری از آنها را مصرف کنید. اما بهترین راه این است که علت بی‌خوابی خود را پیدا کنید و عامل زمینه‌ای این بی‌خوابی را برطرف کنید تا بتوانید در حد امکان بدون مصرف دارو به خواب بروید. در غیر این صورت باید طبق دستور پزشک داروی خود را عوض کنید و از گروهی از داروها استفاده کنید که وابستگی کمتری را ایجاد می‌کنند که البته ما از آوردن نام این داروها به دلیل ضوابط تحریریه سیب معذوریم.

سرکارخانم سوگند کمالی ضمن تشکر از پیام محبت‌آمیز شما نسبت به ضمیمه سیب درخواست شما مبنی برای ارائه فهرستی از دستاوردهای علمی سراسر دنیا در یک سال اخیر به تحریریه سیب ارائه شد تا در صورت امکان در شماره‌های بعدی به چاپ برسد.

تحریریه سیب سالی خوش را برای تمام خوانندگان خود آرزومند است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نباید دوباره معطل غرب شویم

نباید دوباره معطل غرب شویم

تحولاتی که در ارتباط با برنامه هسته‌ای ایران در روزهای اخیر در اروپا و با حمایت آمریکا در حال رخ دادن است عمدتا به‌دلیل موضع قاطع ایران در اجرای حرف قطعی است که مقام معظم رهبری اعلام کردند مبنی بر این‌که تا وقتی لغو تحریم‌ها به صورت کامل صورت نگیرد ما نیز به تعهدات برجامی خودمان باز نخواهیم گشت و فقط وقتی آمریکا به‌صورت عملی، تحریم‌ها را بردارد و این مساله راستی‌آزمایی شود آن زمان ایران هم حاضر است بار دیگر تعهدات برجامی خود را به‌صورت کامل اجرا کند.

چراغ سبز به کرونا و سفر

چراغ سبز به کرونا و سفر

براساس آخرین اطلاعات می‌توان گفت وضعیت کرونا در کشور بسیار شکننده است، چراکه وضعیت ‌ ۱۱ شهرستان ‌قرمز، ۳۲شهرستان نارنجی، ۲۵۱ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان نیز آبی گزارش شده است.

گفتگو

بیشتر
ورزش، رمز سلامت در سالمندی

در گفت‌وگو با دکتر ایرج عبداللهی، عضو هیأت‌مدیره انجمن فیزیوتراپی ایران با بهترین فعالیت‌ های ورزشی برای سالمندان آشنا می‌شویم

ورزش، رمز سلامت در سالمندی

زمزمه‌های ناامیدکننده

گفت‌وگو با محمد مرندی درباره اخبار ضد و نقیض رسانه‌های خارجی مبنی بر «گفت‌وگو‌های امیدوار کننده ایران و غرب»

زمزمه‌های ناامیدکننده

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر