jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۵۶۵۱   ۱۴ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۱۱

ایوب آقاخانی از آن تئاتری‌هایی است که در حوزه‌هایی مثل نویسندگی، کارگردانی، بازیگری ترجمه، تحقیق و تدریس هم فعالیت می‌کند. از سال 74 که گروه تئاتر پوشه را بنیان گذاشته تا به حال ده‌ها نمایش را به روی صحنه برده است. «مرثیه‌ای برای یک سبک‌وزن» آخرین کار تئاتری‌اش بود که حدود 2 هفته پیش اجرایش تمام شد. اما بهانه گفتگو با او نه نویسندگی کار جدیدی است و نه کارگردانی و احیانا بازی در نمایشی جدید بلکه این بار او کارگردانی یک نمایش رادیویی را تجربه کرده است که قرار است به زودی پخش شود. «کارگردانی مخاطب پای رادیو» عنوان گفتگو با اوست به بهانه کارگردانی نمایش رادیویی «فرار از زندان» که سریالش از پرطرفدار‌های چند وقت اخیر بوده است. شرح کامل حرف‌های او را می توانید در صفحه 7 بخوانید.

چشم اندازی در مه» عنوان مطلب اصلی صفحه تئاتر (8) گزارشی است از چالش‌های پیش روی نسل جدید تئاتر ایران. نظرات هادی مرزبان، قطب‌الدین صادقی و منیژه محامدی را درباره این موضوع را در صفحه تئاتر فردا می‌خوانید.

هرکول پوارو هر چند نام شخصیت جذاب رمان‌های آگاتا کریستی است اما اگر شما هم جزو بینندگان پر و پا قرص مجموعه‌های تلویزیونی پلیسی - جنایی هستید حتما مجموعه تلویزیونی هرکول پوارو را که سال‌ها پیش به صورت هفتگی پخش می‌شد را به خاطر دارید. مطلب اصلی صفحه رادیو و تلویزیون (9) با عنوان «نقشی ماندگار برای قابی کوچک» درباره همین مجموعه به یاد ماندنی است.

ایران‌هراسی، تاکتیک همیشگی غرب» عنوان مطلب اصلی صفحه سیاسی (10) است.

سلطه تکنولوژی بر انسان» عنوان مطلب اصلی صفحه اندیشه (11) ترجمه مقاله‌ای است از محمد عابد الجابری، از متفکران و روشنفکران به نام جهان اسلام.

راهکار جدید دانشمندان برای درمان سرطان عنوان مطلب اصلی صفحه دانش (12) است که با اعزام ماموران الکترونیکی به خون محقق می‌شود.

بعد از گذشت چندین روز از بازی دربی استقلال و پرسپولیس هنوز نتیجه این بازی حرف و حدیث‌های فراوان را در پی دارد. «از باخت نترس»! عنوان مطلب اصلی صفحه ورزش (13) به آسیب‌شناسی این تساوی بحث‌انگیز پرداخته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

چه پیامی را به غرب می‌فرستیم؟

پس از وقوع حادثه روز یکشنبه ۲۲فروردین در تاسیسات‌ هسته‌ ای نطنز و در شرایطی که افکار عمومی در انتظار اتخاذ موضعگیری محکم و قاطع مسؤولان بود، مشاور رئیس‌جمهور در اظهارنظری در فضای مجازی نوشت: «آیا باید پاسخ قطع برق در نطنز را با قطع مذاکرات در وین داد؟»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر