1- تجربه سهمیه بندی بنزین و تلاش برای رفع کاستی ها و نواقص ناشی از آن از نظر گستردگی دامنه و عمق مساله آنقدر برای اقتصاد انرژی ایران ارزشمند است که ایجاب می کند
کد خبر: ۱۴۴۳۶۵
برای هفته ها و ماههای طولانی ، موضوع مانند امری فوق العاده مهم در دستور کار دولتمردان و مجریان قانون باقی بماند و تلاش شود که گذر زمان هرگز از اهمیت و ضرورت اجرایی شدن مناسب آن نکاهد.
هوشیاری در درک و رفع کاستی ها به نحوی که کمتری آثار منفی به اجرای سهمیه بندی نسبت داده شود و اهتمام برای تبیین و نمایش دستاوردها و توجیه مصرف کنندگان ، از بایسته های ضروری این تجربه است. مساله ای که باید موضوع قاعده بودن اجرای سهمیه بندی و استثنا بودن مقوله انحراف از آن را برای همگان به مساله ای ملی و وفاقی سراسری تبدیل کند.
2- ملاحظات لازم الرعایه برای تحقق آنچه در بند (1) آمد، ایجاب می کرد و می کند که دستگاه های مسوول به طور جدی با حرام خواری و بدرفتاری بعضی از صاحبان وسایط نقلیه عمومی برخورد کنند و دامنه بازار سیاه را تا جای ممکن محدود کنند؛ هر چند محاسبات و لحاظ عقلانیت درخصوص واگذاری بخشی از سهمیه تاکسی ، وانت و نیسان و... نشان می دهد که با عنایت به هزینه فرصت فعالیت های دارندگان این گونه خودروها نباید دامنه عرضه بنزین آنها در بازار سیاه زیاد و گسترده باشد؛ ولی حتی همان عرضه کم نیز در نظر مصرف کنندگان که از مقوله کلان موضوع نمی توانند استنباط درستی داشته باشند، مانند بی خاصیتی سهمیه بندی و لزوم مراجعه به بازار سیاه ، تامین بنزین از این بازار جلوه می کند و میل برخی را برای تهیه بنزین و دایر کردن رفت و آمدهای خود همانند گذشته یعنی مثل دوران غیرسهمیه بندی دامن می زند.
از این جهت برخورد علنی ، آشکار و جدی با پدیده عرضه کنندگان بنزین از میزان سهمیه ای که صرفا برای پاسخگویی به نیازهای مردمی در اختیار آنها قرار می گیرد، باید هر روز برای مردم گزارش شود تا قبح و زشتی و بداخلاقی معطوف به این پدیده عادی نشود و بدون ذره ای تردید از طریق ابطال پروانه ها و مجوزهای خودروهای موضوع بحث ، اجرای جدی طرح سهمیه بندی به عنوان یک قاعده اجتناب ناپذیر ، آثار اقتصادی اجتماعی خویش را برجای بگذارد.
3- از مهمترین پیامهای مربوط به سهمیه بندی بنزین آن بود که اصلاح رفتار جامعه ، هم ممکن ، مفید و هزینه آور است .این تصمیم و اجرای ملی باید این مفهوم را در ذهنیت همه مردم ملکه کند که نمی توان بدون از دست دادن چیزی ، مقوله دیگری را رایگان به دست آورد. از این رو کشوری که می خواهد روزانه 20 میلیون لیتر صرفه جویی کند باید آمادگی داشته باشد که هزینه هایی را برای آن پرداخت کند. متاسفانه اولین کسانی که به این مفهوم رخنه ناپذیر حمله کردند و صلابت و صحت آن را در نظر مردم سست کردند، مسوولان دولتی در سازمان جهانگردی و ایرانگردی بودند و با عنوان بنزین سفر و لزوم تدارک آن ، این معنی را فریاد کردند که ما جزو کسانی هستیم که هم سهمیه بندی داریم و هم با کاهش سفر مواجه نخواهیم شد. آنچه با عنوان افزایش سهمیه و با عنوان بنزین سفر برای همه مردم در نظر گرفته شده است ، استثنای بزرگی است که بیم مبدل شدن تدریجی آن به قاعده (با مدنظر گرفتن روشها در پرداختن به این مقوله از موضوعات) می رود و باید مسوولان ذی ربط در دولت بشدت با این پدیده مقابله کنند و آنقدر ساده اندیشی در کار نباشد که کاهش سفر مورد ادعا باشد و در عین حال در هتل ها امکان تامین جا نباشد و قیمت آنها ثابت باشد و بدون عنایت به تقاضا و عرضه در بستر مسائل مربوط به ایرانگردی هیچ اتفاق مهمی نیفتاده باشد و لحاظ بنزین سفر مهمترین اتفاقی تلقی شود که در این مقوله رخ می دهد.
ما بخش مهمی از لطمه های احتمالی وارد شدن خسارت به طرح بسیار مهم و حیاتی سهمیه بندی بنزین را متوجه همین تصمیم دولت می دانیم و بر آن هستیم که اگر امکان جبران آن وجود ندارد، باید این اولین تخطی از اصل سهمیه بندی آخرین تصمیم در این ارتباط باشد، وگرنه بزودی فضایی را شاهد خواهیم بود که در آن قاعده به استثنا و استثنا به قاعده در موضوع ، تغییر مکان و موقعیت داده اند و این به معنی شکست پرهزینه طرح ملی در حال اجرای سهمیه بندی بنزین و مصرف آن است.


دکتر حسن سبحانی
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها