جنگ استقلال و پرسپولیس به شدت بالا گرفت

کلمات پوچ، بیانیه‌های تهی

رقابت استقلال و پرسپولیس در هفته نهم لیگ‌برتر فوتبال ایران

کشمکش در صدر

آبی مهمان است و قرمز میزبان. یکی برای حفظ صدر می‌جنگد و آن یکی برای رسیدن به صدر. در این بین رنگ‌های دیگر هم وجود دارد که همگی هم مدعی و مصمم برای صعود به رتبه‌های بالاتر هستند. به خصوص زردپوشان اصفهانی. هفته نهم هم مثل هفته‌های دیگر هفته جذابی است. با این تفاوت که جنگ صدرنشینی به اوج می‌رسد. پرسپولیس امیدوار به شکست استقلال است و استقلال هم آرزومند توقف و شکست همه مدعیان پشت سرش. کدام یک کامروا می‌شود؟
کد خبر: ۱۴۲۸۸۶۱
نویسنده هیلدا حسینی‌خواه - گروه ورزش
 
کار سخت در سردار آزادگان
صدرنشین کار سختی دارد. باید در قزوین مقابل تیم شمس‌آذر به میدان برود. استقلال با جواد نکونام می‌خواهد به روند بردهایش ادامه دهد و صدر را همین طور دو دستی بچسبد. این مسابقه قرار بود از ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه آغاز شود اما با تغییر ساعت راس ساعت‌ ۱۵ و ۳۰ دقیقه آغاز خواهد شد. این مهم‌ترین و بزرگ‌ترین میزبانی تاریخ باشگاه شمس آذر قزوین است. این تیم تا به حال هرگز در ورزشگاه خانگی خود مقابل تیم‌های مدعی و بزرگ فوتبال ایران قرار نگرفته بود. استادیوم سردار آزادگان شاهد جدالی تمام عیار خواهد بود. 
نکته فنی: شمس آذر چون با کسر امتیاز لیگ را شروع کرد انتظار می‌رفت و سفت و سخت به همان ته جدول بچسبد اما این تیم قزوینی سرسخت‌تر از این حرف‌ها بود و فوتبال واقعا با کیفیتی را ارائه می‌کند. این تیم بسیار تاکتیک‌پذیر است. 
خبر مهم: گوستاوو بلانکو که با کلی جار و جنجال به استقلال آمد احتمالا مقابل شمس نیمکت‌نشین است و در بهترین حالت دقایق محدودی گام به میدان خواهد گذاشت. گفته می‌شود نکونام از میزان آمادگی این بازیکن راضی نیست. 
حاشیه پیش از مسابقه: سعید دقیقی، سرمربی شمس آذر جنجال‌ها را قبل از مسابقه آغاز کرده و گفته استقلال با وجود صدرنشینی چندان با کیفیت بازی نمی‎کند. 
جایگاه دو تیم در جدول رده‌بندی: استقلال هفته پیش آلومینیوم را برد تا به صدر برسد. تیم شمس آذر قزوین هم در رتبه دهم جدول قرار دارد. 
     
​​​​​​​محکوم به برد
چرخه پرسپولیس آغاز شد، چرخه‌ای سنگین و سخت که با دیدار خانگی با صنعت نفت آبادان در هفته نهم رقابت‌های لیگ‌برتر فوتبال ایران آغاز می‌شود. سپس سرخ‌ها باید در آسیا به مصاف استقلال تاجیکستان بروند و در هفته دهم نیز حریف سپاهان هستند. بعد از آن نیز النصر و الدحیل انتظار شاگردان یحیی گل‌محمدی را می‌کشند. به هرحال این چرخه سنگین را فعلا کنار می‌گذاریم و به دیدار فردای این تیم مقابل صنعت نفت آبادان می‌پردازیم؛ دیداری سرشار از هیجان و فرصت‌های جدید برای بازگشت احتمالی سرخ‌ها به صدر جدول رده‌‌بندی لیگ‌برتر که البته به نظر نمی‌رسد به این راحتی به دست بیاید. 
نخستین خبر خوب برای سرخ‌ها این است که این مسابقه قرار است در ورزشگاه آزادی برگزار شود. 
نکته فنی: صنعت نفت آبادان با ۱۴ گل خورده هم اکنون ضعیف‌ترین خط دفاع لیگ را دارد. 
نکته غیرفنی: ویسی سرمربی برزیلی‌های آبادان هفته‌گذشته استعفاکرد اما باحمایت مدیران باشگاه فعلا درسمت خود باقی‌مانده است.
موقعیت دو تیم در جدول رده‌بندی: پرسپولیس هفته گذشته با تساوی مقابل ملوان صدر را از دست داد و اکنون دوم جدول است. صنعت نفت نیز هم اکنون با ۶ امتیاز چهاردهم است و اوضاع خوبی ندارد. 

محکومیت ۵۰۰ هزار دلاری استقلال!
روزنامه رکورد پرتغال از سود نیم میلیون یورویی سانتاکلارا از پرونده محمد محبی نوشت. به گزارش ایسنا بعد از شکایت باشگاه پرتغالی به دادگاه داوری ورزش، مقرر شد که باشگاه ایرانی چنین مبلغی را به باشگاه سانتاکلارای پرتغال پرداخت کند. پیشتر باشگاه سانتاکلارا اعلام کرده بود به دلیل ارسال فیش پرداختی جعلی از سوی باشگاه استقلال برای محمد محبی دیگر حاضر به مذاکره با استقلال نیست.

خونسردی برای حفظ صدر
رضا حسن‌زاده | کارشناس فوتبال
یکی از بهترین راهکارها برای حفظ صدر این است که کل تیم خونسردی خود را حفظ کند. حفظ آرامش و خونسردی در این شرایط بهترین راهکار ممکن جهت ادامه روند قبلی است. اگر استقلال بخواهد شتابزده عمل کند و بخواهد با روش‌های مبنی بر احساسات به میدان برود خیلی زود دوباره از صدر پایین می‌آید. البته استقلال برای تقابل هفته نهم خود کار بسیار سختی دارد. شمس آذر قزوین تیمی است که لیگ را با امتیاز منفی شروع کرد اما خیلی زود خودش را جمع و جور کرد و از ته جدول جدا شد. این تیم بسیار خوب است. تا امروز هم تیم‌های بزرگی را شکست داده و نشان داده نیامده که در لیگ‌برتر زنگ تفریح باشد و بعد از یک فصل هم برود. سعید دقیقی تیم خوبی از شمس آذر ساخته. اما در طرف دیگر تیم استقلال قرار دارد. ما صدرنشین هستیم اما هنوز هم جا دارد تیم بهتر و قوی‌تر شود. جواد نکونام تیم آماده‌ای در اختیار دارد. فقط امیدواریم که استقلال همان همیشگی باشد و کیفیت بالایی از خود به نمایش بگذارد. استقلال در خط حمله مشکل دارد و باید هر چه سریع‌تر این مشکل رفع شود. البته چاره اساسی در نیم فصل خواهد بود و باید در آن زمان به سرعت یک مهاجم خوب و ششدانگ جذب شود. استقلال کار سختی برای حفظ صدرنشینی خواهد داشت چرا که پرسپولیس انگیزه‌های بسیار زیادی دارد. این استقلال اما از پس این شرایط برمی‌آید. به نظرم حتی می‌توان امیدوار بود که درهفته‌های آینده فاصله با تیم دوم بیشتر شود به شرط آن‌که پیش از هر چیزی آرامش مجموعه با ثبات و ماندگاری باقی ماند. 
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها