پرونده‌ای تازه علیه خاندان سلطنتی

رسوایی انگلیسی

کشورهای غربی با وجود شعارهایی که در زمینه آزادی و حقوق بشر می‌دهند هرگاه منافع‌شان تهدید می‌شود، تمام شعارهای خود را فراموش کرده و با هرکسی که منشأ تهدید باشد به بدترین شکل برخورد می‌کنند.
کد خبر: ۱۳۸۹۳۲۴
نویسنده سعید سبحانی - گروه بین‌الملل

در گذشته بارها تصاویر برخورد پلیس فرانسه با معترضان رسانه‌ای شده است اما با توجه به امپراتوری رسانه‌ای غرب، معمولا انتقادها از رفتار این کشورهای اروپایی بازتاب چندانی در عرصه بین‌المللی نمی‌یابد. این روزها که مردم اروپا به‌دلیل مشکل گرانی و بحران سوخت روز به روز بر اعتراض‌ها و اعتصاب‌های خود می‌افزایند، شاهد جلوه‌های بیشتری از حقوق بشر اروپایی در کشورهای این قاره هستیم که از جمله آنها انگلیس است. موضع نخست‌وزیر انگلیس در قبال این تجمعات و اعتراض‌ها جالب توجه است. او در این زمینه با بیان این‌که اصلا پذیرفتنی نیست زندگی مردم با تظاهرات اقلیتی خودخواه مختل شود، خطاب به پلیس گفته است در برخورد و سرکوب معترضان از پشتیبانی کامل او برخوردار هستند.

ریشی سوناک که از حامیان پر و پا قرص اغتشاشات در ایران است در دیدار روسای پلیس این کشور از آنها خواست تا اعتراض فعالان محیط زیست را در این کشور سرکوب کنند. وی با تاکید بر لزوم سرکوب معترضان به وضعیت محیط زیست مدعی شده که زندگی مردم عادی با اعتراض‌های زیست محیطی مختل شده و این تظاهرات را کاملا غیر قابل قبول خواند و گفت نشست سازنده‌ای با وزیر کشور و معاون وی در امور جرایم، انتظامی و آتش‌سوزی برای سرکوب اعتراض‌ها در انگلیس برگزار کرده است.

وی در این باره گفت: با روسای پلیس نشست برگزار کردم تا به‌وضوح به آنها بگویم از اقدام قاطعانه برای سرکوب اعتراض‌های غیرقانونی حمایت می‌کنم.

وی با خودخواه خواندن معترضان ادامه داد: غیر‌قابل‌قبول است که زندگی مردم عادی به دست اقلیت خودخواه مختل شود. نظر من این است کسانی که قانون را زیر پا می‌گذارند، باید تمام قدرت پیامدهایش را احساس کنند و این چیزی است که من مصمم به ارائه آن هستم.

 

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها