اولین گام برای شروع مسیر موفقیت در آزمون دکتری تعیین هدف‌ است . پیش از هرگونه اقدامی در جهت آمادگی آزمون دکتری زمانی را به فکر کردن درباره هدف خود اختصاص دهید . داشتن یک هدف مشخص و ثابت به شما کمک می کند در طول مسیر آمادگی برای آزمون دکتری انگیزه خود را حفظ کنید .
کد خبر: ۱۳۶۵۱۸۰
رتبه های برتر دکتری 1401
 
 
اگر قصد موفقیت در آزمون دکتری را دارید و به رشته مورد علاقه، دانشگاه خوب و رتبه عالی فکر می کنید در نظر داشته باشید حتما برنامه مطالعاتی دقیقی را دنبال کنید این افراد بر طبق یک برنامه زمان بندی، ساعات شبانه روز خود را با در نظر گرفتن مشغله های زندگی تقسیم بندی کرده و معمولا یک قسمت را به ورزش ، تفریح و استراحت ، یک قسمت را به رسیدگی به امور شخصی ، یک قسمت را به مطالعه منابع آزمون کتبی دکتری و قسمت دیگری را به صرف آماده کردن امور پژوهشی جهت ارائه در جلسه مصاحبه دکتری می نمایند. چنانچه جزو افراد پر مشغله هستید و در تنظیم برنامه مطالعاتی مشکل دارید توصیه می شود از مشاورین و کارشناسان و یا در صورت امکان از افراد رتبه برتر مشاوره بگیرید چرا که این افراد مسیری که در آن قرار دارید را با تمامی دغدغه هایی که دارید سپری کرده اند و بهتر از هر کسی می تواند راهنمای مسیر شما باشند. به جهت اینکه سبک مطالعه و زمان مطالعه افراد متغیر است پس به داشتن یک برنامه مطالعاتی یکسان اکتفا نکنید توصیه ما به شما این است که از برنامه ریزی فردی استفاده کنید.
 
همانند سال های گذشته، رتبه های برتر آزمون دکتری ماهانی هستند . برای اخذ زمان مشاوره رایگان، اینجا کلیک کنید.


برنامه ریزی فردی


هر فردی باید با توجه به توانایی شخصی و فرصتی که برای مطالعه دارد، برنامه ریزی مختص به خود را انجام دهد، چرا که برنامه مناسب بایستی منطبق بر روحیات، عادات و ویژگی های شخصیتی آن فرد باشد. قبل از شروع برنامه ریزی بهتر است اصول آن را فرا بگیرید.


ویژگی ترم تابستان دکتری ماهان


کلاس

کتاب

آزمون آزمایشی

دوره جمع بندی (نکته و تست)

پشتیبان


ویژگی منابع مطالعاتی ماهان


بیهوده خوانی

زمانیکه رفرنس اصلی مطالعه کنید مباحث اصلی و کلیدی را نمی توانید شناسایی کنید و حتی ممکن است از آن منابع سوالی مطرح نشود.

نکته محور و تست محور

منابع مطالعاتی براساس نمونه سوالات سال های اخیر و مطالب پر تکرار سوالات آزمون کنکوری جمع بندی شده است.

مدیریت زمان

مطالعه منابع رفرنس اصلی ، مباحث و واژگان سنگین ادبیات غیر کنکوری قطعا زمان زیادی را از شما می گیرد.

منابع متعدد

اگر با رفرنس اصلی پیش بروید با گستردگی و حجم بالای منابع مواجه می شوید.

به منظور آشنایی با منابع آزمون ها، مقطع و رشته خود در این صفحه انتخاب کنید.
 


مزایای ثبت نام در موسسه ماهان


داشتن راه و برنامه درسی مشخص

برخورداری از کلاس های نکته و تست

برخورداری از مشاوره و راهنمایی های فردی

ارائه برنامه مطالعات توسط پشتیبان درسی و رفع اشکال

سابقه رتبه های برتر

سابقه کار اساتید

برگزاری آزمون های آزمایشی

کیفیت بسته های آموزشی

منابع خلاصه شده و جمع بندی
 

۸ راهکار موفق برنامه ریزی مطالعاتی در کنکور دکتری

 

·        خودتان را بشناسید

·        ببینید دقیقاً چقدر زمان دارید

·        برای مطالعه، تناسب ایجاد کنید

·        خوب بخوابید

·        در هنگام مطالعه یادداشت برداری و خلاصه نویسی کنید
 
·        به ضرایب درس ها در کنکور دکترا توجه کنید
 
·        استراتژی پاسخگویی به سوالات را از پیش طراحی کنید
 
·        سوالات آزمون دکتری سال های گذشته را بررسی کنید

 
سخن پایانی

در حال حاضر موسسات مختلفی در حوزه کنکور ارشد یا دکتری در کشور در حال فعالیت هستند و نمی‌توان به قطع یکی از آنها را به عنوان بهترین موسسه کنکور معرفی کرد ، تنها کاری که می‌توان انجام داد ، این مسئله است که شما می‌توانید در مورد یک موسسه کنکوری خوب اطلاعات کسب کنید و معیارهای خود را مشخص کنید تا بر اساس آنها بتوانید بهترین را پیدا کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، برنامه ریزی و دریافت مشاوره به وب سایت www.mahan.ac.ir  مراجعه کنید.

در این راستا  موسسه ماهان در مسیر طلایی موفقیت 27 ساله خود تلاش نموده بستری در جهت رشد و توسعه آموزش کشور فراهم آورد همچنین در برگزاری کلاس و آزمون های آزمایشی، کتاب های کمک درسی، پکیج های آموزشی در این امر مهم شما را یاری می کند. نفرات برتر کنکور ارشد و دکتری، سال کنکور رو فرصت آزمون و خطا نمی دانند و سعی می کنند از ابتدا با یک برنامه اصولی و صحیح جلو بروند تا هم به موقع درس های خود را تمام کنند و هم فرصت کافی برای مرور داشته باشند.
 
 در این بخش مصاحبه رتبه های برتر کنکور دکتری 1401 ارائه شده است. اگر می خواهید با نفرات برتر کنکور دکتری 1401 رشته های علوم انسانی آشنا شوید در ادامه ویدیوها را مشاهده کنید.

رتبه های برتر دکتری 1401
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها