جنجال زوج جوان بر سر قبض‌ برق‌، آنها را راهی دادگاه خانواده کرد

جدایی به سرعت برق

مرد‌جوان وقتی دید‌ همسرش قبض‌ برق را پرداخت‌ نکرده و پول آن را خرج کرده‌‌ با او درگیر شد. درگیری این زوج آنقدر کش پیدا کرد که در‌نهایت آنها تصمیم به جدایی گرفتند. این زوج هفته‌گذشته درخواست طلاق خود را به دادگاه خانواده تهران ارائه کردند.
کد خبر: ۱۳۵۴۸۵۰

مرد‌جوان که به‌شدت عصبانی بود، درباره ماجرای زندگی‌اش به قاضی گفت: آقای قاضی همسرم مرتب پنهان‌کاری می‌کند و مشکلات زندگی‌ برایش مهم نیست. بارها سر مسائل مختلف‌ متوجه پنهان‌کاری او شدم. اوایل اهمیتی نمی‌دادم‌ ولی وقتی آخرین‌بار سر قبض‌برق به من دروغ گفت و پول برق را خرج کرد‌ از کوره در رفتم. ماجرا از این قرار بود که من پول قبض‌برق را به حساب همسرم ریختم تا واریز کند‌ چون از قبل باید مبلغی پول به او می‌دادم، پول قبض‌ها را هم به حسابش ریختم تا آنها را واریز کند. خودم وقت نداشتم. مبلغ قبض برقمان زیاد بود. تصور می‌کردم که او قبض را پرداخت‌کرده ‌اما وقتی برق خانه‌مان قطع شد فهمیدم قبض پرداخت نشده است. از ساناز پرسیدم و در کمال ناباوری عنوان کرد که قبض‌برق را پرداخت نکرده و پولش را هم خرج کرده است. خیلی شوکه شدم. بحث پول نبود، بحث این بود که دوباره پنهان‌کاری و بدون اینکه به من بگوید، سرخود این پول را خرج کرده بود. در صورتی‌که لزومی نداشت این‌کار را انجام دهد. من هربار که او پول می‌خواست به حسابش واریز می‌کردم. دیگر از پنهان‌کاری‌های او خسته شده‌ام و به او اعتماد ندارم. سر همین مساله کوتاه نیامدم و جنجال بزرگی راه افتاد. به‌طوری‌که تصمیم گرفتم برای همیشه از این زن جدا شوم. من نمی‌توانم در کنار او آینده خوبی داشته باشم. فقط دو سال است که با هم ازدواج کرده‌ایم‌ ولی در این مدت بارها مچ او را گرفته و فهمیدم که پنهانی از من کارهایی را انجام داده است.

در ادامه همسر این مرد نیز به قاضی گفت: آقای قاضی من هم دیگر نمی‌خواهم در کنار این مرد زندگی کنم. من اگر این پول را خرج کردم به‌خاطر خساست شوهرم است. هر‌بار که از او پول می‌خواهم جنجال راه می‌اندازد. کلی سوال و جواب می‌کند و در‌نهایت کاری می‌کند که پشیمان شوم. دیگر دلم نمی‌خواهد به او بگویم به من پول بده. برای همین وقتی قبض‌برق را به حسابم واریز کرد‌ آن را برای مساله مهمی خرج کردم. با خودم گفتم به‌زودی پولش را پرداخت می‌کنم. فکر نمی‌کردم که برق خانه‌مان به خاطر بدهی قطع شود. آن هم به این زودی ولی اگر پنهان‌کاری کرده‌ام‌ به خاطر رفتار خشن حمید است. راستش من هم دیگر نمی‌خواهم در کنار این مرد زندگی کنم. می‌دانم‌ با او آینده خوبی نخواهم داشت. او وقتی پولی به من می‌دهد انتظار دارد مثل مامور خرید به او فاکتور بدهم. شاید من دوست دارم با پول برای خودش کادو بخرم. با این رفتارش باعث‌شده در این دو سال هزار تومان پس‌انداز هم نداشته باشم. چند‌بار خواستم بروم سر کار تا مستقل شوم اما با کار‌کردن من هم مخالف است. من ازدواج کرده‌ام تا در کنار این مرد خوشبخت شوم نه این‌که اسیر خودخواهی او شوم.

در پایان قاضی سعی کرد این زوج را از جدایی منصرف کند و از آنها خواست‌ مشکل‌شان را با یک مشاوره‌خانواده مطرح کنند تا شاید بتوانند از جدایی منصرف شوند. این زوج نیز پیشنهاد قاضی را پذیرفتند.

حریم خصوصی را با پنهان‌کاری اشتباه نگیرید

سارا شقاقی، روان‌شناس در‌این‌خصوص می‌گوید: مخفی‌کاری و پنهان‌کاری چه از سوی مرد و چه از سوی زن‌ باعث آسیب جدی به زندگی مشترک می‌شود. این رفتار بنیان اساسی ارتباط، یعنی اعتماد بین زن و شوهر را از بین برده و در نتیجه تمام ابعاد رابطه را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. هیچ مرد یا زنی دوست ندارد همسرش مساله‌ای را مخفی کند. پنهان‌کاری به هر دلیلی که انجام شود، در‌نهایت باعث از بین رفتن صمیمیت میان زن و شوهر می‌شود. این کار بی‌اعتمادی را در پی دارد. نداشتن اعتماد در زندگی مشترک نیز ضربه بزرگی به روابط زوج‌ها می‌زند؛ بنابراین زن و شوهر اگر متوجه مخفی‌کاری همسر خود شدند، بهتر است ابتدا به علت آن پی برده و با دریافت مشاوره و راهکارهای ارائه‌شده رابطه‌شان را بازسازی کنند؛ چراکه این بی‌اعتمادی و پنهان‌کاری اگر ادامه پیدا کند، ریشه روابط زوج‌ها را از بین برده و زندگی مشترک را به نابودی می‌کشاند. از طرف دیگر اشتباه بسیاری از زنان و مردان این است که داشتن حریم‌خصوصی برای خود را با پنهانکاری اشتباه می‌گیرند. حریم‌خصوصی برای زوج‌ها به این معنی نیست که موضوعاتی که مستقیما به رابطه و طرف مقابل وابسته است را از هم پنهان کنند؛ بنابراین برای داشتن یک رابطه سالم و پایدار پس از ازدواج‌ باید تفاوت پنهان‌کاری و داشتن حریم‌خصوصی برای هر دو‌طرف درک شود. نداشتن مخفی‌کاری و پنهان‌کاری نشان‌دهنده صداقت فرد در زندگی است و صداقت نیز مهم‌ترین عامل تداوم یک رابطه است.

سیما فراهانی - ضمیمه تپش روزنامه جام جم

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها