jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۱۳۳۸۸۴۱   ۳۱ شهريور ۱۴۰۰  |  ۰۹:۴۱

اخبار جدیدی مربوط به نوع دیگری از شیوع کووید19اخیراً منتشر شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از deadline، نوع جدید که با نام R.1 شناخته می شود نخستین بار در کنتاکی یافت شد که به گفته فرماندار این منطقه، اکنون کنتاکی یکی از سه ایالت با بیشترین میزان آلودگی است. R.1 ابتدا در یک مرکز پرستاری (آسایشگاه) در کنتاکی شناسایی شد.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های واگیر آمریکا (CDC )، هم اکنون موارد متعددی از تست مثبت کرونا از این واریانت در آمریکا اعلام شده است. بیست و هشت نمونه از این تست ها تحت توالی کامل ژنوم قرار گرفتند و در اول مارس مشخص شد که جهش هایی با خط R.1 مطابقت دارد. بر اساس گزارشات  شیوع بیماری با یک کارمند آلوده آغاز شد. بر اساس یافته ها ، این ویروس بیشتر افراد واکسینه نشده را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

با این وجود بر اساس تجزیه و تحلیل CDC ، نگرانی هایی در مورد کاهش ایمنی محافظتی واکسن ها در مقابل R.1 وجود دارد.

R.1 بر سطح خود چندین جهش دارد. یکی از این جهش ها «شواهدی از افزایش قابلیت انتقال ویروس» را نشان می دهد. ب

جهش دیگری که در R.1 مشاهده می شود ممکن است اثر آنتی بادی های خنثی کننده را کاهش دهد.

با این حال این نوع واریانت جدید کرونا هنوز در دسته ویروس های حاوی برچسب «مورد نگرانی» سازمان جهانی بهداشت قرار نگرفته است.

R.1 اولین بار در ژانویه 2021 در ژاپن در بین سه نفر از یک خانواده شناسایی شد. یکی از افراد مبتلا 40 ساله و دو نفر دیگر زیر 10 سال سن داشتند. بر اساس گزارش ها این سه بیمار در ژاپن زندگی می کردند و سابقه سفر به خارج را نداشتند.

از 22 آوریل 2021 به بعد، تجزیه و تحلیل ها بیان می کند که  درصد مبتلایان  به R.1 در ژاپن سریعتر از ایالات متحده افزایش یافته است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها