رئیس هیات ووشو استان اردبیل گفت: سال گذشته ۶۴۱ ووشوکار در مناطق مختلف این استان بیمه و سازماندهی شدند.
رئیس هیات ووشو استان اردبیل گفت: سال گذشته ۶۴۱ ووشوکار در مناطق مختلف این استان بیمه و سازماندهی شدند.
کد خبر: ۱۳۱۶۱۱۴
به گزارش جام جم آنلاین اردبیل هوشنگ افشار رئیس هیات ووشو استان در مجمع سالیانه هیات ووشو استان اردبیل افزود: امیدواریم با شکست ویروس کرونا از امسال تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان در رشته ورزشی ووشو افزایش یابد.

وی با بیان اینکه ووشوکاران استان اردبیل در ۱۳ سبک مختلف فعالیت می‌کنند، اظهارکرد: سبک‌های نان چوان، فانگ من چوان، شا اولین چون، ساندای نن شائولین و تالو از جمله آن‌ها است.

او با اشاره به شهرستان‌های فعال در رشته ورزشی ووشو بیان کرد: در تمامی شهرستان‌های استان به غیر از مشگین شهر و کوثر ووشوکاران در خانه ووشو فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: تلاش می‌شود سالن ورزشی در حال احداث در شهرستان بیله سوار بعد از اتمام به عنوان خانه ووشو در اختیار ورزشکاران این رشته ورزشی قرار گیرد.

رئیس هیات ووشو استان اردبیل ادامه داد: پارسال با تشکیل کمیته‌های تای چی و پیرامید، اجرای طرح سفیران سلامت و برگزاری بیش از ۲۰ برنامه مختلف تلاش شد علاوه بر همگانی کردن این رشته ورشی، جایگاه ووشو استان توسعه و ارتقاء یابد.

افشار برگزاری دوره‌های آموزشی با همکاری سبک‌های لی چوان، ساندا در ۲ بخش آقایان و بانوان، برگزاری سه دوره مربیگری تخصصی عملی به صورت مجازی، برگزاری جشنواره‌ها و مسابقات استان و انعقاد تفاهم نامه را از جمله دیگر اقدامات هیات ووشو استان در سال گذشته عنوان کرد.

وی با اشاره به شناسایی و غربالگری بیش از ۳۰ ووشو کار در ۲ بخش آقایان و بانوان گفت: برگزاری مسابقات قهرمانی استان در تمامی رده‌های سنی با حضور ۱۵۰ ووشو کار به صورت مجازی و اجرای پویش ورزش در خانه با حضور ۳۰۰ ورزشکار از دیگر اقدامات این هیات بود.

وی افزود: پارسال ورزشکاران استان با حضور فعال در مسابقات مجازی در سطح کشور موفق شدند در مسابقات تای چی در بخش آقایان یک مدال طلا و یک مدال برنز کسب کنند.
newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها