jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۱۲۹۲۳۴۶   ۱۶ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۴۱

بر اساس آخرین آمار ارائه شده شمار مبتلایان به کرونا از ابتدای پاندمی تاکنون کم کم به 67 میلیون نفر نزدیک می شود.

به گزارش جام جم آنلاین ، از ابتدای پیدا شدن کرونا در کره زمین تا امروز یکشنبه ششم دسامبر 66 میلیون و 856 هزار و 189 نفر به این ویروس آلوده شده اند.

یک میلیون و 534 هزار و 553 نفر از ابتدای پاندمی فوت کرده اند.

46 میلیون و 241 هزار و 665 نفر نیز بهبودی کامل خود را به دست آورده اند.

در حال حاضر تعداد 19 میلیون و 79 هزار و 971 نفر در جهان آلوده به ویروس کرونا هستند. از این تعداد حال 105 هزار و 967 نفر معادل 0.6 درصد از کل مبتلایان وخیم است.

نرخ بهبودی همچنان 97 درصد است.

نرخ مرگ و میر به نسبت کل مبتلایان نیز 3 درصد است.

کشورهای آمریکا، برزیل و هند از لحاظ ابتلا در 24 ساعت اخیر باز هم در رده های اول تا سوم قرار گرفتند. روزانه به طور متوسط 182 هزار و 12 نفر در آمریکا آلوده به کرونا می شوند.

در برزیل نیز در 24 ساعت اخیر 42 هزار و 231 نفر دیگر مبتلا شدند و در هند این آمار در همین مدت 36 هزار و 729 نفر است.

در 24 ساعت اخیر بدترین آمار مرگ و میر برای آمریکا، ایتالیا و مکزیک بود. در آمریکا به طور متوسط روزانه 2 هزار و 14 نفر به دلیل ابتلا به کرونا جان می دهند.

در شبانه روز اخیر ایتالیا و مکزیک به ترتیب 736 و 570 قربانی کرونایی داشتند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

تکرار یک تجربه شکست خورده در عراق

مقامات دولت جو بایدن در آمریکا از استمرار حضور خود در عراق سخن می‌گویند، هر چند می‌خواهند بخشی از این حضور را به بهانه مشورت به نیروهای عراقی صورت دهند! سوال اصلی اینجاست؛ بازیگری که خود نقش ایجادکننده بحران عراق و حامی گروه‌های تروریستی را داشته است، اکنون چگونه می‌خواهد در نقش حل‌کننده بحران در منطقه ایفای نقش کند؟! این سوال مهمی است که دموکرات‌ها و جمهوریخواهان در آمریکا و عوامل آنها در منطقه هیچ‌گاه قدرت پاسخ‌دهی به آن را ندارند.

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

از خشونت تا نژادپرستی سیستماتیک

طی روزهای اخیر، جوبایدن بخشی از توان دولت خود را بر روی «مقابله با قوانین حمل سلاح » در آمریکا متمرکز کرده و از عزم و اراده خود و همراهانش برای کاهش خشونت‌ های عمومی در ایالات متحده سخن گفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر