jamejamsara
سرا زندگی کد خبر: ۱۲۹۱۵۱۲   ۱۲ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۴۱

کتری‌های برقی از جمله لوازم پرمصرف و کار راه انداز خانگی هستند. کافیست مقداری آب درون این کتری‌ها بریزید تا ظرف چند دقیقه آب جوش مورد نیاز برای چای یا قهوه شما آماده شود.

title

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزیاتو ، اما تمیز کردن این کتری‌ها درست مانند دیگر وسایل برقی کوچک روش مخصوص به خود را دارد و روشن است که به خاطر تجمع مواد معدنی و جرم در فضای داخلی کتری‌های برقی بهتر است که تمیز کردن و جرم گیری آن‌ها به صورت مرتب انجام شود.

در ادامه این مطلب روشی ساده برای رسوب زدایی کتری‌های برقی را به شما نشان می‌دهیم.

با چه تناوبی باید کتری‌های برقی را رسوب زدایی کرد

تناوب تمیز کردن کتری‌های برقی به مقدار استفاده شما بستگی دارد. بخش بیرونی کتری‌ها باید دست کم هفته‌ای یک مرتبه تمیز شود تا چربی یا هر گونه آلودگی روی آن‌ها پاک گردد. اگر به صورت روزانه از کتری برقی خود استفاده می‌کنید باید دست کم چهار بار در سال آن را رسوب زدایی کنید تا مواد ته نشین شده در کف کتری را دور بریزید. اگر کتری شما فیلتر آب و یا کارتریج دارد باید هر ماه آن را تعویض یا تمیز نمایید.

نحوه تمیز کردن کتری برقی

۱- رسوب زدایی کتری برقی با سرکه

نصف کتری را با ترکیب مساوی آب و سرکه سفید پر کنید و اجازه دهید که محلول به جوش بیاید. کتری را خاموش کنید و اجازه دهید که محلول آب و سرکه برای مدت دست کم ۲۰ دقیقه درون کتری بماند. سپس آن را دور برزید.

۲- روش دوم استفاده از جوهر لیمو یا آب لیمو

آب لیمو تازه یا صنعتی را به نسبت یک به یک با آب مخلوط کرده یا به جای آن‌ها از دو قاشق غذاخوری جوهر لیمو استفاده کنید. محلول را درون کتری بریزید و اجازه دهید به جوش بیاید. سپس کتری را خاموش کرده و برای مدت ۲۰ دقیقه اجازه دهید در آن بماند.

کتری را از برق جدا کنید و اگر فیلتر آب دارد آن را هم بردارید. اگر فیلتر دستگاه شما فلزی است میتوانید برای مدت ۵ دقیقه آن را درون محلول آب و سرکه سفید بخوابانید. سپس با کمک اسکاچ سطح روی فیلتر را تمیز کرده و با آب بشویید.

بخش درونی کتری

با کمک یک اسفنج نرم بخش داخلی کتری برقی را تمیز کنید. با این کار مواد معدنی که درون دستگاه رسوب کرده و بعد از جوشیدن آب و سرکه نرم شده راحت از بدنه دستگاه جدا می‌شود. اگر تجمع یا رسوب مواد در بخش‌هایی زیاد است میتوانید اسفنج را با سرکه مرطوب کنید و روی آن نواحی بکشید.

هشدار

هیچگاه کتری‌های برقی را کامل در آب فرو نبرید. با این کار ممکن است به المت گرمایی دستگاه آسیب بزنید.

پاکسازی بدنه کتری

برای پاکسازی بخش بیرونی دستگاه میتوانید از چند قطره مایع ظرفشویی کمک بگیرید و در بخش‌هایی که آلودگی قدیمی دارند و به راحتی پاک نمی‌شوند می‌توانید از کمی جوش شیرین کمک بگیرید. در مورد کتری‌هایی که جنس بدنه شان از استیل است میتوانید با کمک چند قطره روغن زیتون سطح رویی آن‌ها را براق کنید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر