jamejamsara
سرا عمومی کد خبر: ۱۲۸۷۱۳۸   ۲۴ آبان ۱۳۹۹  |  ۲۱:۴۰

هر فردی در سراسر جهان قصد دارد احساس موفقیت در زندگی خود داشته باشد پس می‌توان گفت همه به دنبال موفقیت و از همه مهم‌تر، راهی برای رسیدن به آن هستند، اما شاید این گفته برایان تریسی، روانشناس مشهور را قبول داشته باشید که «برخی از افراد تمام زندگی خود به دنبال موفقیت هستند، اما هرگز آن را پیدا نمی‌کنند.»

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، با این وجود، جالب است بدانید که راز موفقیت فقط در چهار زمینه اصلی زندگی انسان شکل می‌گیرد، چون موفقیت شخصی برای هر کسی که در این چهار زمینه تلاش می‌کند، قابل دستیابی است چرا که این زمینه‌ها کلید‌های موفقیت هستند.

همه می‌خواهند در زندگی شخصی موفق باشند و رمز‌های موفقیت را بیاموزند، زندگی سالم و شاد داشته باشند، کار‌های مهم انجام دهند، از شغل خود لذت ببرند و به استقلال مالی برسند.

هرکسی می‌خواهد در جهان تغییری ایجاد کند، به او توجه شود و همچنین تأثیر مثبتی روی اطرافیان خود داشته باشد و در نهایت یک زندگی متفاوتی نسبت به سایر اعضا داشته باشد.

بار‌ها و بار‌ها به این نکته اشاره شده است که کلید‌های موفقیت، تنها برخی از اطلاعات بسیار جزئی هستند که همه به آن اطلاعات دسترسی ندارند.

موفقیت همچنین یک ایده مناسب است که در زمان مناسب، در زندگی انسان تغییر ایجاد می‌کند و باید این نکته را در نظر گرفت که حقایق بزرگ، بسیار ساده هستند.

به نظر برایان تریسی، اگر این نکات را در زندگی رعایت کنید، می‌توانید زندگی خود را تحت کنترل خود درآورید و به اهداف خود برسید.

همه ما یک هدف مشترک داریم

خوشبختانه برای اغلب ما، موفقیت مربوط به سابقه درخشان، هوش و یا توانایی ارثی نیست و این خانواده، دوستان یا مخاطبان ما نیستند که می‌توانند باعث شوند که ما کار‌های خارق‌العاده‌ای انجام دهیم و در عوض، رمز موفقیت در زندگی، توانایی ما در به دست آوردن بهترین نتیجه از خودمان در هر شرایطی است. چراکه این ما هستیم که باید بتوانیم خود را با شرایط تطبیق دهیم و در زندگی خود تغییر ایجاد کنیم.

هر فردی دارای توانایی‌های بالقوه و بالفعل است که در صورت مدیریت صحیح آن‌ها، می‌تواند در زندگی خود کارهای بی نظیری انجام دهد.

چهار کلید موفقیت

کلید‌های موفقیت برای تغییر زندگی همیشه یکسان هستند:

به طور دقیق تصمیم بگیرید که چه می‌خواهید؟ و کجا می‌خواهید بروید؟

برای خود مهلتی تعیین کنید و نقشه‌ای بریزید تا به آن برسید. (به یاد داشته باشید که یک هدف، رویایی مهلت‌دار است.)

به برنامه خود عمل کنید و هرروز کاری را انجام دهید که شما را به هدفتان نزدیک‌تر می‌کند.

این مسئله را از قبل درون ذهن خود بگنجانید که تا زمان رسیدن به موفقیت کار خود را ادامه خواهید داد و هرگز تسلیم نخواهید شد.

این چهار فرمول، کلید موفقیت شما هستند و تقریبا برای هر کسی که آن‌ها را امتحان کرده، مفید بوده‌اند. زیرا این فرمول به بیشترین توانایی و بهترین کیفیت شما در زندگیتان نیاز دارد که در توسعه و پیروی از این کلید‌های موفقیت، شما رشد خواهید کرد و به یک فرد خارق‌العاده تبدیل می‌شوید.

چگونه موفق شدن را از متخصصان یاد بگیرید تا زندگیتان را تغییر دهید

شما آنقدر زنده نیستید که بتوانید هرآنچه را که می‌خواهید در زندگی رقم بزنید و امتحان کردن یک راه وقت تلف کردن است چراکه می‌توانید از تجربه کسانی که در آن راه قدم گذاشته‌اند کمک بگیرید.

بن فرانکلین، یکی از روانشناسان مشهور جهان در حوزه موفقیت می‌گوید: «مردان می‌توانند خِرَد خود را بخرند و یا آن را از دیگران وام بگیرند. فاجعه بزرگ این است که اغلب مردان ترجیح می‌دهند آن را بخرند و تمام گنجینه ارزشمند خود یعنی زمان را پرداخت کنند.»

بزرگترین هدف شما در زندگی و کسب موفقیت باید به دست آوردن هرچه بیشتر تجربه باشد تا از آن‌ها برای کمک به خودتان در انجام کار‌هایی که قصد دارید انجام دهید و تبدیل شدن به شخصی که قصد دارید، استفاده کنید.

برای موفقیت خود برنامه‌ریزی کنید

شما با دستیابی به یک هدف مهم، زندگی خود را تغییر خواهید داد، و یک الگوی جدید ایجاد می‌کنید؛ الگویی که بتوانید در ضمیر ناخوآگاهتان احساس موفقیت کنید که با این روند، به طور خودکار به سمت تکرار موفقیت در سایر موارد مهم زندگیتان هدایت می‌شوید چرا که این تغییر بهترین راه برای نظم بخشیدن به زندگی شماست.

شما با غلبه بر ناملایمات و رسیدن به یک هدف بزرگ در هر زمینه‌ای، برای موفقیت در زمینه‌های دیگر نیز برنامه‌ریزی خواهید کرد.

به عبارت دیگر، یاد می‌گیرید با موفقیت به موفقیتی دیگر برسید که در این میان، هرچه بیشتر به هدف‌هایتان دست یابید، می‌توانید اهداف بالاتری برای خود در نظر بگیرید و این هدف به ویژه می‌تواند در قدم اول بسیار مهم باشد. چرا که با کسب اعتماد به نفس، می‌توانید در ادامه مسیر با قدرت بیشتری حرکت کنید.

سعی کنید یک موفقیت را برای رسیدن به هدفی در حرفه یا مدرسه برای خودتان استفاده کنید تا در نهایت، با ایجاد یک اثر هم‌افزایی، به موفقیت‌های بیشتری دست یابید و در نتیجه، خواهید دید که موفقیت در زندگی بسیار راحت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید.

پتانسیل نامحدود

تنها محدودیت‌های واقعی شما در کاری که انجام می‌دهید، در ذهنتان به خود تحمیل کرده‌اید و تنها زمانی می‌توانید موفقیتتان را تضمین کنید که تصمیم صریح و روشنی بگیرید تا تمام محدودیت‌های ذهنیتان را کنار بگذارید و تمام تمرکز خود را معطوف هدفتان کنید و علاوه بر این، در مسیر رسیدن به آن هدف متوقف نشوید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر