jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۵۰۰۷   ۱۴ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۷:۳۹

با همسرت با مراعات رفتار کن

آسیب های شکننده برای یک زن

یک روانشناس خانواده درباره آسیب ها و مضرات بی توجهی زنان به همسرشان در زندگی مشترک، توضیحاتی داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق ، نگین پیوندی نژاد روانشناس خانواده، درباره بی‌توجهی به همسر، اظهار کرد: مهمترین اصل در زندگی زناشویی وجود عشق و محبت است، برای حفظ یک زندگی سالم و شاد وجود یک رابطه توام با عشق و احترام لازم است.

این روانشناس خانواده تصریح کرد: برای آقایان ابراز علاقه و نشان دادن احساسات کار بسیار دشواری است، اما برعکس، خانم‌ها در نشان دادن علاقه راحت‌تر هستند. گاهی زنان، در برقراری ارتباط عاطفی با همسرانشان از باورهای غلطی پیروی می‌کنند که در برخی از مواقع نه تنها موجب نزدیکی آن‌ها به همسرشان نمی‌شود بلکه آن‌ها را از یکدیگر دور می کند و به احساس تنهایی، غمگینی و جدا شدن از مرد دلخواه شان منجر می‌شود.

بیشتر بخوانید : پیامک عاشقانه

آسیب های شکننده برای یک زن

وی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین اشتباه برخی از زنان درزندگی این است که حرف‌های دل خود را با همسرشان در میان نمی‌گذارند و رابطه خود را اینگونه تخریب می‌کنند، افزود: با حرف نزدن و نگه داشتن آن‌ها در دل خود، تا زمان زیادی دوام نمی‌آورید و بالاخره جایی منفجر می‌شوید پس به همسرتان مانند کسی که مسئول همه چیز است ننگرید و او را به عنوان یک مرد بپذیرید و به شخصیتش احترام بگذارید.

این روانشناس خانواده ادامه داد: دانش و آگاهی خود برای شناخت دنیای مردانه را بالا ببرید تا بتوانید همسرتان را بهتر بشناسید. شخصیت شوهرتان را بررسی کنید و دلایل تمایز او از سایرین را مورد توجه و تحسین قرار دهید.

پیوندی نژاد با بیان اینکه یکی از باورهای اشتباهی که دربین زنان وجود دارد این است که آنان همیشه نقش یک دهنده را بازی می‌کنند و همسرشان فقط مصرف کننده است،اضافه کرد:این زنان می‌پندارند همیشه برای جذب همسرشان و گرفتن عشق و عاطفه بیشتر از او باید به او محبت و توجه افراطی کنند، در گوش او کلمات عاشقانه بگویند هدایایی برای مردشان بخرند و بهترین غذاها را برای او تهیه کنند.

وی افزود: این رفتارهای اشتباه باعث نمی‌شود تا مردتان بیشتر شما را دوست داشته باشد، زیرا در هر رابطه‌ای باید قانون دادن و گرفتن وجود داشته باشد. زنانی که بیشتر وقت خود را به ابراز محبت به مرد در رابطه می‌گذرانند و از او توقعی جز عشق ندارند در خطر نادیده گرفته شدن قرار دارند چرا که به قول قدیمی‌ها مردها مانند سایه هستند و هر چه قدر به آن‌ها نزدیک شوید از شما دور می‌شوند.

این روانشناس خانواده تصریح کرد: درمقابل در برابر این زنان،کسانی هستند که با بی توجهی به همسر خود، می‌خواهند محبت و عشق همسر خود را طلب کنند. حتما شماهم این جمله را شنیده اید: " بهش محل نذاری اون میاد سمتت"، بی توجهی، آفت رابطه زناشویی است. اساس یک زندگی مشترک بر تعامل، توجه، محبت و احترام است.

پیوندی نژاد تصریح کرد: متاسفانه زمانی که زوجین، هنگام بروز مشکلات و مسائل زندگی بجای مشورت گرفتن از متخصص، از افراد غیر متخصص و ناآگاه کمک خواسته و نسخه‌های تجویزی آن‌ها را اجرا می‌کنند، در واقع زندگی مشترک‌شان را به سمت دره فروپاشی هدایت می‌کنند. شاید شما با بی توجهی می‌خواهید موضوعی را به همسرتان بفهمانید یا شاید واقعا توان و حوصله محبت و توجه را به هر دلیلی ندارید؛ اما بدانید که این راه حل مناسبی نیست؛ بنابراین سعی کنید از همان ابتدای زندگی، بی پرده و رک با همسرتان صحبت کرده و نگذارید تا یک مسئله کوچک، تبدیل به یک بحران شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها