jamejamsara
سرا خانواده کد خبر: ۱۲۸۱۱۱۴ ۲۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۲۲:۰۶

براساس یافته‌های به دست آمده از فاز اولیه یک مطالعه بالینی تصادفی، واکسن کووید ۱۹ بالقوه چینی نشان داده در بدن جوانان و سالمندان واکنش ایمنی و آنتی بادی تولید می‌کند.

به گزارش جام جم آنلاین از فارس، براساس یافته‌های به دست آمده از فاز اولیه یک مطالعه بالینی تصادفی، واکسن کووید ۱۹ بالقوه چینی نشان داده در بدن انسان واکنش ایمنی و آنتی بادی تولید می‌کند.

نتایج این پژوهش که در مجله «Lancet Infectious Disease» منتشر شده است.

براساس نتایج اولیه آزمایش بالینی واکسن BBIBP-CorV با ۶۴۰ شرکت کننده است که تولید آنتی‌ بادی در پی داشته باشد. آخرین مطالعه شامل شرکت کنندگان بین ۱۸ تا ۸۰ سال بود و نشان داد که پاسخ آنتی بادی در همه گیرندگان ایجاد می‌شود.

شیائومینگ یانگ محقق ارشد این پژوهش در انستیتو محصولات بیولوژیکی پکن می‌گوید: بدن افراد ۶۰ ساله و مسن‌تر دیرتر نسبت به واکسن مذکور واکنش نشان داد و رصد آنتی‌ بادی در بدن سالمندان حدود ۴۲ روز به طول انجامید؛ اما درنهایت این واکسن برای تمام افراد در گروه‌های سنی مختلف ایمن بود.

براساس گزارش مجله لنست، در حال حاضر ۴۲ واکسن برای COVID-19 در مرحله آزمایشات بالینی قرار دارند. نامزدهای واکسن در آزمایشات بالینی از نظر نوع متفاوت هستند و شامل واکسن‌های پلاسمید DNA، واکسن‌های ویروس غیرفعال‌، واکسن‌های ویروسی آدنوویروس و واکسن RNA می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر